סוכל פיגוע טרור נגד חיילים אמריקנים בניו יורק

אדם החשוד בניסיון לבצע פיגועי טרור נעצר בניו יורק, כך הודיע הלילה ראש העיר מייקל בלומברג במסיבת עיתונאים מיוחדת. החשוד, חוזה פימנטל בן 27, אזרח ארה"ב, תכנן לבנות מטעני צינור ולפגוע בחיילים אמריקנים החוזרים ממשימותיהם מעבר לים. מסמכי בית המשפט חושפים: "פימנטל היה מרחק שעה אחת מהשלמת הפצצה"

חוזה פימנטל, תושב מנהטן בן 27 נעצר בחשד לתכנון מספר פעולות טרור נגד מטרות אמריקניות בעיר ניו יורק, כך הודיע ראש העיר מייקל בלומברג במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינס. על פי הדיווח פימנטל, שפעל לבדו, הושפע מתעמולה של ארגון הטרור אל קעידה.

במסיבת עיתונאים שכינס ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג, בשיתוף עם מפקד המשטרה והתובע המחוזי, הודיע כי המשטרה עצרה אדם שניסה לבנות מטען צינור בעזרת הוראות מהמגזין "Inspire" - מגזין המופק על ידי אל קעידה ומופץ בחצי האי ערב. על פי החשד תכנן פימנטל לפגוע בקציני משטרה, סניפי דואר ובחיילים אמריקניים החוזרים ממשימותיהם בעירק ובאפגניסטן.

פימנטל, תושב מנהטן ואזרח אמריקני ממוצא היספני, היה מצוי תחת מעקב מאז מאי 2009 ועל פי הדיווח היה "זאב בודד" ופעל לבדו: "הוא לא היה חלק מקשירת קשר רחבה יותר שמקורה בחו"ל", אמר ראש העיר במסיבת העיתונאים. פימנטל נעצר ביום שבת ובהמשך היום הוא צפוי לעמוד לדין. בחקירה במשטרת ניו יורק הודה החשוד כי נקט בצעדים אקטיביים על מנת לבנות את הפצצה. ממסמכי בית המשפט עולה כי פימנטל היה "מרחק שעה אחת מהשלמת הפצצה".

"החשוד שאב את השראתו מתעמולה של אל קעידה ותרעומת כלפי החיילים האמריקנים המשרתים מעבר לים", אמר בלומברג. פימנטל מואשם בשלושה סעיפי טרור - קשירת קשר, החזקה פושעת של נשק כחלק ממזימת טרור ושידול לטרוריזם - וכן בשני סעיפים נוספים. "זו עיר שהאנשים שרוצים לגזול את החופש שלנו נמשכים אליה ומתמקדים בה", אמר ראש העיר והוסיף כי מדובר בסיכול ה-14 של מזימת טרור מאז פיגועי ה-11 בספטמבר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת