גיבורי העל האמיתים כבשו את אמריקה

את סופרמן ואת באטמן אתם מכירים, אבל מה עם מאסטר לג'נד, אמזוניה, והעכביש הנוקם? המצב החברתי והאלימות המתגברת ברחובות ארה"ב גורמים לאנשים עם נפש "מעניינת" להאמין שהם גיבורי-על. הם בוחרים לעצמם שם, לובשים חליפה צבעונית ויוצאים למגר את הפשע. לפעמים זה מצחיק, אבל לפעמים זה נגמר בבית הכלא

רק באמריקה, אם מישהו הולך מכות ברחוב, זה נראה טבעי שיבוא גיבור על במסכה ויציל את המצב. סופרמן, באטמן וגם ספיידרמן הם גיבורי על שכבשו את המסכים בארה"ב. אבל עכשיו, תופעה שמתרחבת מביאה אנשים רגילים לחשוב שהם גיבורי על ולהציל את הרחובות מפשע.

פניקס ג'ונס מוביל את החבורה הזאת כבר כמה שנים. מהמאורה שלו, חדר סודי בספריית וידאו שכונתית, הוא מגיח בערבים למשימות החשאיות בחליפה. כך זכה לכבוד להופיע בתכנית "60 דקות", שעסקה במגינים הנחלצים לעזרת קורבנות הפשע ברחובות. כשהוא לבוש ברחוב האמריקני בתלבושת הסופר-על שלו, שנראית כאילו נלקחה מסדרת טלוויזיה אהובה, הוא מושך אליו קהל מעריצים נלהב. "כמה פושעים תעצור הלילה?", שואל אותו אחד מהעוברים ושבים. "לא יודע, לעולם אין לדעת", משיב לו פניקס בביטחון. "אני כופה על הפושע את חוקי המשטרה".

אבל כנראה שלהיות גיבור על מציאותי היא משימה לא קלה ואף כואבת למדי. במהלך התקופה בה פניקס מתנהג ונלחם בפשע ממש כמו סופרמן ובאטמן, הוא הספיק לסבול מנזק פיזי רב. "ירו בי פעם, הכו אותי באלת בייסבול ועוד", הודה הכוכב.

פניקס הוא ממש לא היחיד בגיבורי העל החדשים. "רוב הממשלות והשוטרים מושחתים", מצהיר גיבור על נוסף בשם זימר, בעוד שהוא מטפס על גגות ומתאמן בקפיצה בין בניינים. "אני ועוד אנשים רבים מנסים להחזיר את האיזון לעולם", אומר חיים, גם הוא קורא לעצמו גיבור על. "בכל פעם שאני עושה משהו טוב אני מתרגש, כשאני שם את המסכה אני מרגיש עוצמה".

רוצים להיות כוכבים כמו בסרטים

"אדרנלין וזעם היו חלק מחיי, הייתי פעם פושע , מכרתי סמים והייתי מכור לאלכוהול", אומר אחד מהם. "אני מחזיר עכשיו לחברה". היוצר של ספיידרמן כבר מפחד מהתופעה, מי כמוהו יודע שגיבור על מופיע רק בסרטים. "אני מודאג שמישהו בלי כוחות על שם תחפושת ורץ לתפוס אנשים שיכולים להיות חמושים, הוא יכול להיפגע". לחלק מהגיבורים באמת צריך לדאוג, רבים מהם חוו בעיות בילדות והיו קרובם לפשע וזו דרכם להרגיש חזקים יותר. לפעמים הם פשוט רוצים להיות כוכבים כמו בסרטים. "אין לי כמעט חיים חברתיים", מודה אחד מהם.

גם פניקס ג'ונס אינו מעל החוק. סופן של הכוונות הטובות מתנפצות מול המציאות האלימה ברחובות ארה"ב. הוא חשב שהוא ירסס בתרסיס פלפל חבורה שהלכה מכות מתחת לגשר בסיאטל, אבל החברות של הבנים חשבו שהוא תוקף אותם, הזמינו שוטרים ואלה עצרו אותו. כשהגיע לבית המשפט, כולם ציפו לראות מהי זהותו האמיתית של פניקס.

רגע לפני שהפקיד את חליפתו, הוא הודיע - "קוראים לי בנג'מין ואני איש רגיל לגמרי", ואז הסיר את החליפה. עכשיו כש"סופרמן" הזה התגלה רק כקלרק קלנט, משרת שוטר או עיתונאי חוקר יכולה להיות עדיפה בעיר שלווה כמו סיאטל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת