הילרי קלינטון ממשיכה לתקוף את בשאר אסד: "איבד את הלגיטימציה שלו"

מזכירת המדינה האמריקנית ממשיכה לתמוך באופוזיציה הסורית, ויוצאת נגד מעשי הטבח של הנשיא אסד. "הוא אינו יכול להתמודד עם המחאה בדרך לגיטימית", אמרה לכלי התקשורת בארה"ב. קלינטון אף קראה לקהילה הבינ"ל להתאחד נגד המשטר בסוריה. האו"ם: 3,500 סורים נהרגו מתחילת ההפגנות

מזכירת המדינה האמריקנית, הילרי קלינטון (חדשות 2)

מתגבר הלחץ על בשאר אסד: מזכירת המדינה הילרי קלינטון ממשיכה לתקוף את הנשיא הסורי וקוראת לו לרדת מהשלטון, זאת בעקבות המתקפות האלימות שלו ושל אנשיו כלפי האזרחים במדינה.

"הנשיא אובמה כבר הצהיר בעבר כי לדעתו אסד אינו יכול להגיב בצורה לגיטימית למחאת העם הסורי", אמרה קלינטון. "אנו מאמינים כי הזכות לקבוע את עתיד סוריה נמצא אך ורק בידי אזרחי המדינה. אנו מתאבלים יחד איתם על ההרוגים ומקווים כי ההרג, במיוחד הרג הילדים, ייפסק במהרה".

קלינטון הוסיפה כי ארה"ב קוראת לאסד להפסיק לטבוח בעמו. "אנו קוראים לחברות מועצת הביטחון של האו"ם שבחרו שלא לגנות את הנשיא הסורי על מעשיו - לשקול שנית את עמדתן בנושא. על הקהילה הבינלאומית להתאחד מאחורי העם הסורי בשעה קשה זו. סוריה תהפוך למקום טוב יותר כאשר הדמוקרטיה תוביל את הדרך לעם הסורי".

לפי נתוני האו"ם, מחודש מרס שבו פרצה המחאה נגד שלטונו של אסד, גבתה האלימות הקשה את חייהם של יותר מ-3,500 בני אדם. ארגוני זכויות אדם ואופוזיציה אף מתעקשים כי המספר האמיתי גבוה בהרבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת