אירן: סבא"א חשפה מדענים שלנו לחיסולים מצד ישראל וארה"ב

הנציג האירני בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מאשמים את סבא"א בכך שפרסום הדוח לפיו אירן מנסה לייצר נשק גרעיני נתן לגיטימציה לארצות הברית ולישראל להתנקש בחיי מדענים. לדבריו, ראש סבא"א נושא באחריות על כל איום על חיי אזרחים אירניים

הנציג האירני מאשים (AP)

נציג אירן שנשלח לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מאשים את ראש סבא"א יוקיה אמאנו בהדלפת מידע בטחוני שחושף את המדענים מטהרן ואת בני משפחותיהם לאיומי התנקשות מצד ישראל ובת בריתה - ארצות הברית.

לדבריו של עלי אשגר סולטנייה, פרסום דוח הגרעין שקובע כי אירן פעלה לייצור נשק גרעיני, גרם לכך שמדענים מאירן הפכו ל"מטרות להתנקשות על ידי שירותי המודיעין של ארה"ב ושל הציונים".

ביולי האחרון חוסל המדען האירני דריווש רעזיא על ידי רוכב אופנוע חמוש בבירת אירן. רעזיא בן ה-35 כיהן כמרצה באוניברסיטה מקומית והחזיק בדוקטורט בפיזיקה. "הוא חוסל בחזית ביתו, ואשתו נפצעה", נאמר בהודעה קצרה שנמסרה על ידי סוכנות הידיעות ISNA.

בנובמבר אשתקד חוסל מדען גרעין אירני אחר ומדען נוסף נפצע קשה בשני פיצוצים שאירעו בשני מוקדים בבירה האירנית. פרופסור מג'יד שהריארי מאוניברסיטת טהרן שנהרג, פעל בכור הגרעיני במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת