שני אחים ששרדו את רעידות האדמה בטורקיה נספו בשריפה

אחים בני 6 ו-12 ששרדו את רעידות האדמה ההרסניות בעיר ואן במזרח טורקיה נספו בשריפה שפרצה באוהל שלהם מתנור שהתלקח. שני אחים נוספים בני שנתיים ו-12 סובלים מכוויות קשות

חילוץ נפגעים בטורקיה, ארכיון (חדשות 2)

טרגדיה בטורקיה: שני ילדים ששרדו את שתי רעידות האדמה הגדולות שאירעו במדינה ושניים אחרים נפצעו בשריפה שפרצה באוהל בו שהו. כל הילדים שנפגעו בני אותה משפחה.

האסון אירע במחנה אוהלים שהוקם במזרח המדינה, בו שהו ניצולי רעידות האדמה שאירעו לאחרונה בעיר ואן, בעוצמות של 7.2 ו-5.6 דרגות. על פי הדיווחים במדינה, השריפה פרצה ככל הנראה מתנור חימום שהתלקח.

שני אחים בני 6 ו-12 נהרגו, ושניים נוספים, בני 12 ושנתיים סובלים מכוויות קשות.

שתי רעידות אדמה הרסניות

בחודש האחרון אירעו שתי רעידות אדמה הרסניות בטורקיה. לפני כשבוע וחצי אירע רעש אדמה בעוצמה 5.6 שהכה בעיר ואן, וגרם להתמוטטותם של לפחות 18 בניינים - בהם שני בתי מלון. זאת, שלושה שבועות בלבד אחרי רעידת אדמה חזקה יותר שאירעה באותו מקום בדיוק, בעוצמה של 7.6 דרגות. ברעידה הראשונה נהרגו כ-600 בני אדם ו-1,500 נפצעו.

אזור דרום מזרח טורקיה, הגובל באירן ממזרח, בעירק מדרום-מזרח ובסוריה מדרום, מיושב בעיקר בכורדים שנמצאים בסכסוך מתמשך מול השלטון הטורקי על רקע טענתם שהטורקים מדכאים את תרבותם. בחודשים האחרונים צבא טורקיה הפציץ את צפון עירק המיושבת גם היא בכורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת