רשימת החיסול של החוליה הניאו נאצית נחשפת

"המחתרת הנאציונל סוציאליסטית" שנחשפה במזרח גרמניה ערכה רשימת חיסול של 88 פולטיקאים גרמנים ומנהיגי קהילות מוסלמיות במדינה. המשטרה הגרמנית שחושפת עכשיו עוד ועוד פרטים על ארגון הטרור הימני לא השכילה לבלום את התופעה ב-2004, אז אחד מסוכני ארגוני הביטחון ראה רצח של מהגר - ושתק

אחד העצורים מהמחתרת (רויטרס)

חוקרי משטרת גרמניה חושפים עוד ועוד פרטים על ההתארגנות ניאו נאצית במזרח גרמניה, התנועה שהגדירה את עצמה "המחתרת הנציונל סוציאליסטית". התקשורת הגרמנית מפרסמת היום "רשימת חיסול" של 88 פוליטיקאים גרמנים ומנהיגי קהילות מוסלמיות במדינה, שהיו על כוונת הפעילים.

הפרטים על הכנופיה נחשפו אחרי שהמשטרה הצליחה לעלות על עקבותיה של התנועה, שאחראית לרציחתם של תשעה מהגרים. חקירת שוד מזוין הובילה את המשטרה למרכז התנועה בעיר המזרח גרמנית זוויקאו.

המספר 88 לא מקרי. מדובר בקוד בקרב ארגוני הימין האירופים לשמו של אדולף היטלר. האות H היא השמינית בסדר האותיות בשפה הגרמנית והמספר 88 הוא קוד להצדעה מימי השלטון הנאצי, "הייל היטלר".

הפוליטיקאים שנמצאים ברשימה הוכו בתדהמה. "זו הרגשה נוראית", אמר ל"דר שפיגל" ג'רזי מונטאג' ממפלגת הירוקים הגרמנית. "העובדה שחלק מחברי הכנופיה נעצרו לא אומרת שהמחתרת הזו הפסיקה לפעול, ודאי יש גם אחרים".

האם ארגוני הביטחון ידעו ושתקו?

האנס פטר אול מהמפלגה הנוצרית-דמוקרטית השולטת בגרמניה, שגם שמו ברשימה, אמר: "כששמעתי ששמי מופיע ברשימת ה-88 זה הכה אותי כהלם. לא הבנתי מדוע הארגון הזה רודף אותי".

הממשל הגרמני אומר היום שצריך להתמודד עם הטרור של ארגוני הימין באותה הדרך שבה מתמודדים ברחבי העולם עם ארגוני הטרור של האיסלם הקיצוני.

עיתוני גרמניה מביעים תמיהה על תפקידם של שירותי הביטחון במדינה. על פי ה"דר שפיגל", ב-2004 סוכן סמוי של המשטרה הגרמנית היה עד לרצח מהגר טורקי במזרח גרמניה, אבל בחר שלא לכתוב דוח על הרצח ולא להפעיל את עמיתיו.

"האם כוחות הביטחון בגרמניה משתפים פעולה עם הארגונים?", שואלת אחת הכותרות בשידורי רשת הטלווזיה RTL. כתב הרשת סבור שתא הטרור הימני שנחשף בזוואקיו, הוא רק קצה הקרחון של ארגוני הימין בגרמניה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת