נעצר חשוד בירי לעבר הבית הלבן

הרשויות בארצות הברית עצרו צעיר כבן 21 בחשד שירה לעבר הבית הלבן ביום שישי האחרון. הצעיר ככל הנראה לוקה בנפשו, מאמין שאלוהים שלח אותו לבצע את המשימה ובעל אובססיה חולנית לנשיא האמריקני אובמה

אדם שככל הנראה פיתח אובססיה לברק אובמה, נעצר במדינת פנסילבניה שבארצות הברית, אחרי שהשירות החשאי האמריקני מצא שני קליעים שפגעו בבית הלבן בזמן שהנשיא שהה בחופשה. אחד הכדורים הצליח להגיע עד לחלון באזור המגורים של הבית הנשיאותי, אך נבלם בזכוכית הבליסטית.

מעצרו של אוסקר רמירו אורטגה-הרננדז בן ה-21 הגיע מספר ימים אחרי דיווחים על רעשי ירי בסמוך לבית הלבן. הדיווח התקבל ביום שישי האחרון, בזמן שאובמה ואשתו היו בדרכם מקליפורניה להוואי. אובמה המשיך מהוואי לאוסטרליה ומהבית הלבן טרם מסר תגובה.

אחרי שנמצאו הקליעים ביום שלישי האחרון, פנה השירות החשאי לאיתור אורטגה, שקושר בתחילה לרעשי הירי ביום שישי. אורטגה הוגדר על ידי המשטרה כאדם "בלתי יציב עם נטייה לאלימות". הרשויות חוקרות את אורטגה, שככל הנראה מאמין כי ההתקפה על הבית הלבן הייתה חלק ממשימה שניתנה לו מאלוהים. בנוסף, ככל הנראה היורה הוא בעל אובססיה לנשיא ברק אובמה.

אחרי הירי ביום שישי, מצאו הרשויות רכב נטוש, השייך לכאורה לאורטגה, ובו רובה סער מסוג קלצ'ניקוב. מעצרו של הצעיר התאפשר אחרי שמודיע מסר לשירות החשאי מידע הקושר אותו לירי. השירות החשאי חילק תמונות של הצעיר באזור בו נצפה ופקיד בבית מלון שזיהה אותו, עיכב אותו עד שהגיעו השוטרים, שעצרו אותו ללא התנגדות.

משפחתו של הצעיר החשוד בירי דיווחו עליו כנעדר ב-31 באוקטובר. אחד הפרטים המעניינים על החשוד היא העובדה שעל צווארו מקועקעת המילה "ישראל" וכמה קעקועים של סממנים נוצריים. כרגע, לא ברור מה פשרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת