הוותיקן זעם על תמונת הנשיקה של האפיפיור, "בנטון" הסירה אותה מהקמפיין

שעות ספורות לאחר השקת "קמפיין הנשיקות" של חברת ההלבשה "בנטון" האיטלקית, נאלצה החברה להסיר את תמונתו של בנדיקטוס ה-16 - כשהוא מנשק אימאם ידוע בעולם המוסלמי. למרות זאת, סביר להניח שלפחות מבחינת פרסום, התמונה השנויה במחלוקת כבר עשתה את שלה

התמונה שנגנזה. האפיפיור והאימאם (benetton)

כמו שהם אוהבים: ביקורת חריפה בוותיקן באיטליה על חברת הביגוד "יונייטד קולורס אוף בנטון", שהשיקה אמש קמפיין בו נראים מנהיגי העולם - כשהם מתנשקים, על הפה. התמונה שהרגיזה את המדינה הקטנה באיטליה הייתה זו של האפיפיור מתנשק עם מוחמד אחמד אל-טאייב, אימאם המסגד אל-אזהר במצרים.

בבנטון לא הסתפקו בהפצה אינטרנטית של הקמפיין. תמונה של הנשיקה השנויה במחלוקת, שכמובן נערכה גרפית ואינה מציגה מצב שהתרחש במציאות, נתלתה מגשר ממש מחוץ לוותיקן.

דובר הוותיקן, האב פדריקו לומברדי, אמר בתגובה לשימוש בתמונתו של בנדיקטוס ה-16 כי "זה לחלוטין בלתי מקובל" ואף איים בצעדים משפטיים נגד חברת ההלבשה האיטלקית.

לאחר הפנייה - התמונה ירדה מהקמפיין

"זה חוסר כבוד עמוק לאפיפיור, פגיעה ברגשות המאמינים ודוגמה ברורה של פרסום שמפר חוקים בסיסיים של כבוד, כדי למשוך תשומת לב דרך פרובוקציה", הוסיף לומברדי.

לאחר פניית הוותיקן, הורידו בחברה את התמונה של האפיפיור והאימאם מהשלטים ומשכו אותה גם מהפרסום האינטרנטי. לא בטוח שב"בנטון" התלבטו יותר מדי; למרות ההורדה, התמונה - לפחות מבחינת הפרסום - כבר עשתה את שלה.

הקמפיין של החברה, שכבר ידעה קמפיינים שנויים במחלוקת בעבר, הוא חלק ממסע תמיכה בקרן "לא לשנאה" (Unhate Foundation).

גם ביבי ואבו מאזן מתנשקים

בתמונות אחרות של מנהיגים ניתן לראות את נשיא ארה"ב ברק אובמה ונשיא ונצואלה הוגו צ'אווז ברגע אינטימי, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי אוהבים, וגם יו"ר הרשות הפלסטינית וראש הממשלה בנימין נתניהו - בקרבה שלא נראתה מעולם.

ב"בנטון" מגנים על הקמפיין. אלסנדרו בנטון, סגן יו"ר הקבוצה ובנו של המייסד, אמר ל"וול סטריט ג'ורנל": "זה פשוט אומר לא לשנוא. ברגע של חשיכה, עם המשבר הכלכלי, מה שקורה במדינות צפון אפריקה, באתונה, זו גישה שכולנו יכולים לאמץ ויכולה להיות לה השפעה חיובית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת