מאהל המחאה בלונדון בדרך לפינוי

אחרי ניו יורק ותל אביב, גם מאהל המחאה בלונדון עומד בפני פינוי. פקחים הצמידו הודעות פינוי לאוהלים במאהל המחאה, הממוקם בחצר כנסייה בעיר. בכיר בתאגיד העירוני אמר כי אינו שולל שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, במידה ותהיה התנגדות לפינוי

בדרך לפירוק - המאהל בלונדון (AP)

עיריית לונדון מצטרפת לתל אביב וניו יורק: פקחים מטעם התאגיד העירוני של לונדון הצמידו מכתבי פינוי לאוהלים מחוץ לקתדרלת סנט פול בעיר, בה נאמר לפעילי המחאה כי עליהם לעזוב את השטח עד היום בערב. אחרי חודש של מאבק בין הפעילים לעירייה בלונדון, החליטה העירייה לצאת בצעד החריף, למרות שבפועל, לא כל השטחים בהם נמצאים המפגינים הם בבעלותה.

עיתון ה"גארדיאן" הבריטי מציין כי צו הפינוי מתייחס ל"כל אחד ואחד שלוקח חלק ו/או הקים אוהל או מבנה אחר בחצר הכנסייה". עוד נכתב בצו: "בהקמת אוהלים ומבנים אחרים, את/ה ואחרים המעורבים במאהל המחאה עשיתם שימוש באדמות השייכות לתאגיד העיר לונדון ללא הסכמתו".

"לכן", ממשיך הצו, "מאהל המחאה מהווה השגת גבול ובנוסף, מהווה חסימה בלתי הגיונית לדרך ראשית. למאהל המחאה אין אישורי תכנון וגורם נזק רב לסביבה". בכיר בתאגיד העירוני אמר לערוץ 4 הבריטי כי הוא ערוך "לנקוט בכל הצעדים החוקיים", בכללם שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, כדי להיפטר מהמאהל. עם זאת, אמר הבכיר, כי אין בכוונתם "לגרום למהומה, אך אם יתחילו להשליך על השוטרים לבנים, זו תהיה ההחלטה שלהם לנקוט באלימות".

בינתיים, הנהלת הכנסייה מבקשת לפתור את הנושא "בדרכי שלום". עם זאת, ההנהלה נחושה לסלק את המפגינים משטחה. בחודש שעבר, נסגר מתחם הכנסייה לשישה ימים בשל המאהל, מה שהוביל לירידה של 120 אלף ליש"ט (כ-700 אלף שקל) בהכנסותיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת