הלם בארה"ב: קליעים נורו לעבר הבית הלבן

השירות החשאי של ארה"ב אישר הבוקר כי נמצאו שני קליעים שנורו מסיבות לא ברורות לעבר הבית הלבן בוושינגטון. אחד מהקליעים פגע בחלון, נהדף אך ניפץ אותו. קליע נוסף נמצא בחוץ. הנשיא אובמה שהה בביקור במדינה אחרת. החשוד: צעיר היספאני בן 21

קליעים נורו לעבר הבית הלבן (AP)

אש על הבית הלבן: אנשי השירות החשאי בארה"ב אישרו הבוקר כי נמצא קליע שפוצץ את אחד החלונות בבית הלבן בבירה וושינגטון ונבלם. מה שעצר אותו הוא הזכוכית הממוגנת בחלונות הבית. קליע נוסף נמצא בשטח הבית הלבן אך לא פגע במבנה. כלי התקשורת בארה"ב מדווחים כי לא נגרם נזק ממשי לרכוש או לאנשי הבית הלבן.

הקליע התגלה אתמול בבוקר בחיפושים שגרתיים שערכו אנשי הביטחון בבית. למרבה המזל, בשעה שבה בוצע הירי, ככל הנראה ביום שישי האחרון שהה נשיא ארה"ב ברק אובמה יחד עם אשתו מישל בביקור בקליפורניה ולאחר מכן במספר מדינות נוספות, אך הוא עודכן בפרטי המקרה.

עדי ראייה מספרים ששמעו יריות וראו שני כלי רכב שנוסעים במהירות מופרזת באזור הבית הלבן. על פי ההערכות,  מתוך הרכבים האלה נורו הקליעים שפגעו בבית. טרם ידועה סיבת הירי.

לאחר שנשמעו היריות, הרשויות איתרו רכב חשוד במרחק של מאות מטרים מהבית הלבן סמוך לאנדרטת וושינגטון. כעת הרשויות מחפשות אחר בעל הרכב, צעיר בן 21 ממוצא היספאני.

מן הבית הלבן טרם נמסרה תגובה רשמית לאירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת