צפו: הרוגי הפיצוץ באירן נקברו בטקס ממלכתי

17 ההרוגים בפיצוץ בבסיס הטילים באירן הובאו היום לקבורה בטקס ממלכתי בהשתתפות האייתוללה עלי חמינאי. תמונות הארונות העטופים בדגלי אירן ועליהם תמונות ההרוגים, שודרו במהלך הבוקר בטלוויזיה האירנית, כשברקע נמשכים הדיווחים על מעורבות ישראלית בפיצוץ

מותם של 17 אנשי משמרות המהפכה שנהרגו בפיצוץ מסתורי בבסיס הטילים ביום שבת האחרון עדיין מטריד את השלטונות באירן. ככל שחולפות השעות, מתגברים הדיווחים על מעורבות ישראלית בפיצוץ, שבו נהרג גם חסן טהרני מוקדם, קצין בכיר במשמרות המהפה.

היום נערכו הלוויותיהם של ההרוגים, בהשתתפות בכירים בהנהגה האירנית. תמונות הארונות, עטופים בדגל אירן ועליהם תמונות ההרוגים בפיצוץ, שודרו בטלוויזיה האירנית במהלך שעות הבוקר.

בלוויה השתתפו מנהיגי הרפובליקה המוסלמית, ובהם האייתוללה עלי חמינאי, שהביע את הערכתו הרבה למוקדם על פעילותו במערך הטילים האירני בשנים האחרונות. בשידור שליווה את הלוויות, ציינו השדרנים את חשיבותו של מוקדם ואת תרומתו להיערכות הביטחונית של אירן.

הקצין היה מקורבו של מחמוד אל מבחוח שחוסל בדובאי

פרטים נוספים שמתגלים על הקצין הבכיר שנהרג בפיצוץ מחסן הטילים באירן מגלים כי הגנרל חסן מוקדם, היה מקורב למחמוד אל מבחוח וניהל את הברחות הנשק של אירן מולו. בין היתר, הוא היה אחד מהמפתחים של הטילים שנורו על ידי חיזבאללה וחמאס לעבר ישראל.

מוקדם היה קצין בכיר במשמרות המהפכה האירניים בדרגה המקבילה לדרגת אלוף בצה"ל, והיה אחראי על חלק נרחב ממערך הייצור של הטילים האירניים. על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" הבוקר, במסגרת תפקידו הוא היה אחראי על פיתוח טילי השיהאב, הזילזל והרקטות לטווח קצר ובינוני שמשמשות גם היום את חמאס, הג'יאהד האיסלאמי ואת חיזבאללה. מתוקף תפקידו, הוא ניהל יחסי עבודה הדוקים עם מחמוד אל מבחוח, עד לחיסולו בדובאי לפני כשנתיים.

במשמרות המהפכה הביעו צער רב על מותו של מוקדם, שנהרג יחד עם 16 חיילים נוספים בפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים באירן בשבת האחרונה. אחד מבכירי משמרות המהפכה ציין בהודעתו את חלקו הקריטי של מוקדם, ואת "רעיונותיו המבורכים שסייעו לניצחון הגדול של חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה ושל החמאס במבצע עופרת יצוקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת