מקור מערבי ל"טיים": "הפיצוץ באירן לא היה תאונה"

במסגרת הפעולות נגד אירן, "יש עוד הרבה כדורים במחסנית". כך אמר בכיר בגוף מודיעין מערבי למגזין האמריקני "טיים". אותו מקור "לא מאמין לאירנים שזו הייתה תאונה". בינתיים, רוסיה מתנגדת רשמית לסנקציות נגד הרפובליקה האסלאמית

תיעוד הפיצוץ באירן (חדשות 2)

העולם ממשיך בספקולציות: מקור בגוף מודיעין מערבי אמר היום למגזין "טיים" האמריקני כי לדעתו, המוסד הישראלי עומד מאחורי הפיצוץ המסתורי במחסן הנשק באירן בסוף השבוע, בו נהרג בכיר משמרות המהפכה, הגנרל חסן מוקדם.

"אני לא מאמין לאירנים שזו הייתה תאונה", אמר המקור והזהיר שבמסגרת הפעולות נגד אירן, "יש עוד הרבה כדורים במחסנית".

בתוך כך, הודיעה היום רוסיה באופן רשמי כי היא מתנגדת לסבב סנקציות נוסף נגד הרפובליקה האסלאמית. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר שיוזמת הסנקציות "כבר נואשת". לדברי לברוב, יוזמת הליגה הערבית להשעות את סוריה אינה נכונה. סוכנויות הידיעות הרוסיות מצטטות את לברוב, שהתייחס לדבריו של הנשיא אובמה מכנס מנהיגי APEC בהוואי, שם הוא אמר שוושינגטון, מוסקבה ובייג'ין עובדות יחדיו כדי להתמודד עם סוגיית הגרעין האירני".

ההרוג בפיצוץ: מקורב למבחוח

פרטים נוספים שמתגלים על הקצין הבכיר שנהרג בפיצוץ מגלים כי אותו מוקדם היה מקורב למחמוד אל מבחוח וניהל את הברחות הנשק של אירן מולו. בין היתר, הוא היה אחד מהמפתחים של הטילים שנורו על ידי חיזבאללה וחמאס לעבר ישראל.

מוקדם היה קצין בכיר במשמרות המהפכה האירניות בדרגה המקבילה לדרגת אלוף בצה"ל, והיה אחראי על חלק נרחב ממערך הייצור של הטילים האירניים. על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" הבוקר, במסגרת תפקידו הוא היה אחראי על פיתוח טילי השיהאב, הזילזל והרקטות לטווח קצר ובינוני שמשמשות גם היום את חמאס, הג'יאהד האיסלאמי ואת חיזבאללה. מתוקף תפקידו, הוא ניהל יחסי עבודה הדוקים עם מחמוד אל מבחוח, עד לחיסולו בדובאי לפני כשנתיים.

במשמרות המהפכה הביעו צער רב על מותו של מוקדם, שנהרג יחד עם 16 חיילים נוספים בפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים באירן בשבת האחרונה. אחד מבכירי משמרות המהפכה ציין בהודעתו את חלקו הקריטי של מוקדם, ואת "רעיונותיו המבורכים שסייעו לניצחון הגדול של חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה ושל החמאס במבצע עופרת יצוקה".

סעד קסאמי, בכיר אחר במשמרות המהפכה, סיפר כי הגנרל שנהרג היה אחד הקציני האהובים על המנהיג העליון של אירן, האייתולה חמינאי. "למנהיג היה עניין מיוחד בו", אמר אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת