סרטון ניאו-נאצי מסעיר את גרמניה

גוף קיצוני שנקרא "המחתרת הנציונל סוציאליסטית" האחראי לכאורה למעשי רצח של מהגרים נחשף בגרמניה. על פי החשד, חבריו פועלים כבר 13 שנים ועומדים מאחורי לפחות 9 רציחות, חלקן מתועדות בסרט שהפיצו הפעילים. הממשל מודאג מעליית הימין הקיצוני במדינה

ניאו-נאצים מתעוררים בגרמניה (רויטרס)

התפוז המכני - גרסת הניאו נאצים בגרמניה: שר הפנים הגרמני הזהיר אמש מ"צורה חדשה שלובש הטרור הימני הקיצוני", אחרי חשיפת סרט, שהפך לסרט פולחן במדינה, המציג רצח של תשעה מהגרים. הסרט צולם ונשמר על ידי פעילים ניאו-נאצים ממזרח גרמניה, והוא מתעד לכאורה רציחות שנערכו בשנים 2000-2006.

התקשורת בגרמניה מדווחת על מעצר של חלק מהקבוצה הימנית קיצונית, שבסרט מכנה את עצמה "המחתרת הנציונל סוציאליסטית". זו הקבוצה שכנראה אחראית גם לרצח שוטרת ב-2007 ופיגוע בשכונת מהגרים טורקים בעיר קלן ב-2004.

הפרסומים שמעוררים זעם בכל רחבי גרמניה החלו בחקירת מותם של שני גרמנים, אווה מונדלוס ואווה בוהנהארדט, שניהם אנשי ימין שהתגוררו בקרוואן במזרח המדינה. המשטרה סברה בתחילה כי השניים התאבדו אחרי שוד בנק שנכשל, אך במסגרת החקירה מצאה המשטרה מצאה כלי נשק שזוהה כי מהם התבצע ירי לעבר השוטרת ולעוד תשעה מהגרים. הנשק הוביל לחשיפת הארגון כולו: כל חבריו עבדו בדוכני מזון מהיר ברחבי גרמניה ובתקשורת הגרמנית כבר מכנים אותם "רוצחי הדונר" (הגרסה הטורקית לשווארמה).

"גרמניה צריכה להזהר מסוג כזה של קיצוניות"

בין כלי החשודים נמצאו כמה סרטונים שנצרבו על דיסקים והוכנסו למעטפות, עליהן נכתבו כתובות מסגדים, ארגוני מהגרים וגופי תקשורת. עיתון ה"דר שפיגל" הראה חלק מהתמונות שמוצגות בסרטון. הניאו-נאצים השתמשו בדמותו של הפנתר הוורוד כדי להדגיש היכן מוטלות גופות הקורבנות.

גם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מזועזעת מהסרטון ופעילות החבורה הניאו-נאצית. "גרמניה צריכה להיזהר מסוג כזה של קיצוניות", אמרה. שר הפנים האנס פטר פרידריך אמר שהחקירה חושפת פעילות של ארגוני ימין קיצוני שפועלים במזרח גרמניה עוד מ-1998.

הפרסומים עודדו הפגנות של כמה מאות מהגרים טורקים אמש, סמוך לשער ברנדנבורג בברלין נגד הקיצונים הימנים. המפגינים חוששים מהעלייה המדאיגה של ארגוני הימין, הם כמובן הזכירו את הרוצח ברייביק מנורווגיה שזעזע את אירופה כולה בתחילת אוגוסט השנה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת