הקצין האירני שנהרג בפיצוץ בסיס הטילים: מקורב למחמוד אל-מבחוח

בין אם מדובר בפעולה מכווונת או בתאונת עבודה, מתברר שגנרל חסן מוקדם, שנהרג בפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים האירני, היה דמות מרכזית באירן, שעמד מאחורי ייצור רוב הטילים האירנים. במסגרת תפקידו ניהל יחסי עבודה הדוקים על מחמוד אל מבחוח עד חיסולו בדובאי, והיה חביב במיוחד על חמינאי

פרטים נוספים שמתגלים על הקצין הבכיר שנהרג בפיצוץ מחסן הטילים באירן מגלים כי הגנרל חסן מוקדם, היה מקורב למחמוד אל מבחוח וניהל את הברחות הנשק של אירן מולו. בין היתר, הוא היה אחד מהמפתחים של הטילים שנורו על ידי חיזבאללה וחמאס לעבר ישראל.

מוקדם היה קצין בכיר במשמרות המהפכה האירניים בדרגה המקבילה לדרגת אלוף בצה"ל, והיה אחראי על חלק נרחב ממערך הייצור של הטילים האירניים. על פי הפרסום ב"ידיעות אחרונות" הבוקר, במסגרת תפקידו הוא היה אחראי על פיתוח טילי השיהאב, הזילזל והרקטות לטווח קצר ובינוני שמשמשות גם היום את חמאס, הג'יאהד האיסלאמי ואת חיזבאללה. מתוקף תפקידו, הוא ניהל יחסי עבודה הדוקים עם מחמוד אל מבחוח, עד לחיסולו בדובאי לפני כשנתיים.

תיעוד הפיצוץ באירן (חדשות 2)
במשמרות המהפכה הביעו צער רב על מותו של מוקדם, שנהרג יחד עם 16 חיילים נוספים בפיצוץ המסתורי בבסיס הטילים באירן בשבת האחרונה. אחד מבכירי משמרות המהפכה ציין בהודעתו את חלקו הקריטי של מוקדם, ואת "רעיונותיו המבורכים שסייעו לניצחון הגדול של חיזבאללה במלחמת לבנון השנייה ושל החמאס במבצע עופרת יצוקה".

סעד קסאמי, בכיר אחר במשמרות המהפכה, סיפר כי הגנרל שנהרג היה אחד הקציני האהובים על המנהיג העליון של אירן, האייתולה חמינאי. "למנהיג היה עניין מיוחד בו", אמר אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת