ראש ממשלה חדש באיטליה: מריו מונטי

בתום דיונים מרתוניים מונה הערב מריו מונטי, נציב האיחוד האירופי לשעבר, לתפקיד ראש ממשלת איטליה ויהיה זה שיחליף את סילביו ברלוסקוני הפורש. לא יהיה לו זמן ליהנות מהמינוי – משום שכבר הערב יתפנה להתמודד עם ממשלת החירום במשבר הכלכלי בארץ המגף ובאירופה כולה

עכשיו זה רשמי - סוף לעידן ברלוסקוני: מריו מונטי, מי שהיה נציב האיחוד האירופי, מונה הערב רשמית לתפקיד ראש ממשלת איטליה החדש והוא יעמוד בראשותה של ממשלת חירום שתתמודד עם המשבר הכלכלי בארץ המגף וביבשת אירופה כולה. "הוא אדם מוכשר ומנוסה", שיבח הערב נשיא איטליה את ראש הממשלה הנבחר. "זהו רגע המבחן שלו, הוא יעמוד בו".

במשך כמעט 17 שנה האיטלקים האמינו שברלוסקוני יהפוך את הכלכלה האיטלקית לתחרותית ומוצלחת - בדיוק כפי שעשה לעסקיו שלו. בזמן כהונתו הצליח ברלוסקוני לשלש את הונו, בעוד המדינה בראשה עמד התקרבה בצעדי ענק למצבה העגום של יוון. ברלוסקוני הוא היסטוריה, אבל הצרות הכלכליות של איטליה לא עזבו יחד איתו.

לקראת תחילת כהונתו, פגש הנשיא מונטי את ראש הבנק המרכזי כדי להסדיר את הנושא שעל פרק היום - בלימת המשבר הכלכלי ותשלומי החוב של המדינה לבנקים ולמחזיקי אגרות החוב הלאומיות. המשבר האיטלקי, זוכרים מונטי וגם ראש הבנק המרכזי האירופי, עלול לגרור איתו למטה את אירופה כולה ולהשפיע על הכלכלות ברחבי העולם. אם מנהיגי איטליה לא יצליחו לבנות קואליציה איטליה תיאלץ ללכת לבחירות, צעד שמבחינה כלכלית נחשב למאוד לא מומלץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת