בלימת הגרעין האירני: ארה"ב מפעילה לחץ על סין ורוסיה

בניסיון לגבש צעדים נגד טהרן נועד הנשיא האמריקני עם מקבילו מרוסיה, אך לפי שעה לא נחל הצלחה. גם בסין ממשיכים להתנגד להחרפת העיצומים על הרפובליקה האיסלאמית, חרף דוח סבא"א שהצביע על כך שפניה לפיתוח נשק גרעיני

הדוח החמור על תכניתה הגרעינית של אירן כבר פורסם, ובניסיון להדק את החבל סביב צווארה של הרפובליקה האיסלאמית נועד נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, עם מקבילו הרוסי - דימיטרי מדבדב, שהביע התנגדות נחרצת להטלת סנקציות נגד משטרו של אחמדינג'אד.

 

ברוסיה וגם בסין ממשיכים להתנגד להטלת סנקציות נוספות נגד אירן. אובמה ומדבדב נועדו אתמול בכינוס הפורום הכלכלי APEC. הנשיא הרוסי הודה כי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים, ועמיתו האמריקני הבטיח שהמאמצים הדיפלומטים בנושא יימשכו.

 

בטהרן, בינתיים, ממשיכים להתריס במערב - ואתמול הצהיר חבר בכיר בפרלמנט האירני כי ארצו מחויבת ליישום האמנה לפירוק העולם מנשק גרעיני. סוכנות הידיעות האירנית "פארס" דיווחה כי אותו בכיר טען שלפי חוקי האיסלאם, הרפובליקה האיסלאמית צריכה לעשות כמיטב יכולתה כדי להביא לפירוק העולם מנשק גרעיני.

 

עוד נכתב האשימו בדיווח דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית "הוכתב על ידי ארצות הברית", וכן כי "אפילו במערב יודעים שישראל וארצות הברית דחפו את סבא"א לפרסום הדוח, כדי לחרחר רוחות מלחמה נגד אירן".

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת