17 הרוגים בפיצוץ מחסן נשק באירן

15 נפצעו, חלקם אנושות, בפיצוץ אדיר שאירע בבסיס צבאי השייך למשמרות המהפכה האירנים ממערב לטהרן. עדי ראייה סיפרו כי הפיצוץ ניפץ זגוגיות בפרבר הסמוך וכי ניתן היה לשמוע את הפיצוץ למרחקים. הפיצוץ אירע ככל הנראה במהלך הובלת תחמושת

פיצוץ אדיר אירע במחסן נשק באירן, סמוך לבירה טהרן. התקשורת המקומית דיווחה על 17 הרוגים ועל 15 פצועים, חלקם במצב אנוש. לפי עדי ראייה, ניתן היה לחוש בעצמת הפיצוץ למרחק של 45 קילומטר. סוכנות הידיעות פארס מסרה הודעה מפי משמרות המהפכה, לפיה הפיצוץ אירע במחסן נשק בבסיס בכפר בידגנח, ממערב לבירה, במהלך העברת תחמושת.

קודם לכן פורסם כי מספר ההרוגים עומד על 27, אך לאחר מכן דובר אירני מסר לסוכנות הידיעות האירנית כי "המספר נמסר בטעות".

"חברי היקרים למשמרות המהפכה העבירו נשק לאחד המחסנים, כשבעקבות תקלה, אירע פיצוץ", אמר דובר משמרות המהפכה רמזאן שריף לתקשורת המקומית. "חלק מהפצועים במצב אנוש", הוסיף שריף.

עדי ראייה סיפרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי הפיצוץ ניפץ זגוגיות בשכונות מגורים בפרבר המערבי של הבירה טהרן. חוסיין גארוסי, מחוקק מקומי המתגורר באזור, סיפר כי הפיצוץ התרחש כש"חלק גדול ממחסן נשק התפוצץ".

על פי הדיווחים, במקום נשמעו שני פיצוצים. מחסן הנשק שייך ככל הנראה למשמרות המהפכה האירנים. הרשויות באירן החלו לחקור את נסיבות האירוע, שככל הנראה נגרם במהלך העברת נשק בבסיס. אמבולנס ומסוק הוזנקו למקום, על מנת לסייע בטיפול בפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת