ניו יורק: גרפיטי אנטישמי בשכונה יהודית

אנטישמיות בניו יורק: אלמונים הציתו שלוש מכוניות בלב שכונה יהודית בברוקלין. הפורעים ריססו כתובות בגנות היהודים לצד צלבי קרס, ביום השנה ה-73 לליל הבדולח בו נשרפו בתי כנסת וחנויות של יהודים בגרמניה ואוסטריה. ראש עיריית ניו יורק: "אין מקום למעשים נפשעים כאלה בעיר הזאת"

צלב קרס, ארכיון (רויטרס)

73 שנים לאחר ליל הבדולח, ונדליסטים אנטישמים ניסו לשחזר אותו בשכונת מידווד היהודית בניו יורק. הפורעים הציתו שלוש מכוניות, השחיתו רכב נוסף וריססו כתובות אנטישמיות וצלבי קרס, כך מדווח אתר האינטרנט של עיתון הניו יורק דיילי ניוז.

תושבי רחוב אושן פארקווי התעוררו למראה עשן שחור העולה ממכוניות שחנו ברחוב, וכשיצאו מביתם לראות מה נשרף הם נדהמו לראות את כתובות השנאה לצד הרכבים השרופים.

"זה היה נורא", אמרה ארלטה טבלה בת ה-18, שמכונית ה-BMW של אימה נשרפה כליל. "הם ניסו להעביר לנו מסר שהם נגד יהודים, ולא שום דבר אחר". אחיה היה זועם לא פחות: "פחות אכפת לנו מהרכב, זאת השנאה מאחורי המעשה שמפחידה אותנו".

שמונה עצים בסביבה רוססו בגרפיטי עם צלבי קרס, אותיות SS וכתובות בגנות היהודית רוססו על המדרכה. צוות מיוחד של משטרת ניו יורק הוקם כדי לחקור את המקרה. המשטרה מצאה במקום לפחות ארבעה מיכלי גז וכתריסר בקבוקי בירה במרחק גוש רחובות אחד מהמקום.

מאשימים את היהודים במצב הכלכלי

סנדרה סימון, מורה בבית ספר סמוך, קישרה בין המקרה להפגנות נגד השיטה הכלכלית שסוחפות את ארה"ב בחודשיים האחרונים: "ישנם סימנים שחלק מהמפגינים מאשימים את היהודים במצב הכלכלי, ניתן לזהות זאת מעת לעת".

חבר מועצת העיר דיוויד גרינפילד הציע פרס של אלף דולר למי שימסום מידע על מבצעי המעשה, והליגה נגד השמצה הוסיפה 4000 דולר נוספים.

ראש עיריית ניו יורק מייקל בלומברג, יהודי בעצמו, אמר "ניו יורק היא עיר לשמונה מיליון אנשים שהם הסובלניים והפתוחים ביותר בעולם, אבל אפילו כאן יש מקרים בודדים של שנאה. אין מקום בעיר למעשים נפשעים כאלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת