צפו: הרגע בו רעדה האדמה במזרח טורקיה

העיר ואן שבטורקיה סובלת בשבועות האחרונים מרעשי אדמה חזקים. את הרעידה האחרונה, שהתרחשה לפני יומיים, קלטו מצלמות האבטחה בעיר שסיפקו לעולם הצצה לרגעי האימה שעברו על תושבי העיר: התמוטטות הבניינים וההיסטריה שאחזה בהמונים. כך זה נראה

בטורקיה נמשכת ההתמודדות עם תוצאות רעש האדמה הנוסף, שלשום, במחוז ואן. מספר ההרוגים מגיע כבר ל-13, ו-28 בני אדם חולצו עד כה מן ההריסות. עם זאת, מזהירים גורמי ההצלה כי קיים חשש לחייהם של תושבים רבים נוספים - המוגדרים כעת נעדרים.

הבוקר מתפרסמות תמונות שנקלטו במצלמות האבטחה, ומתעדות את רגעי האימה בהם התמוטטו הבנינים בעיר ואן, ותושבים שנמלטים מהמקום רגעים ספורים לפני ההתמוטטות.

לפני 3 שבועות: 600 הרוגים ברעש האדמה באותו המקום

לפני שלושה שבועות פגעה בדיוק באותו אזור רעידת אדמה חזקה יותר, בעוצמה של 7.6 בסולם ריכטר. ברעידה הקודמת נהרגו כ-600 בני אדם ו-1,500 נפצעו. מאז רעידת האדמה, הורגשו מספר רעידות משנה. ביקורת רבה נשמעה על שלטונות טורקיה על כך שלא הגיבו מהר מספיק ועל כך שהתמהמהו עם בקשת סיוע זר לאזור. גם ראש הממשלה ארדואן הודה כי היה טיפול לקוי ברעש האדמה הקודם, ב-24 השעות הראשונות לאחר האסון.

אזור דרום מזרח טורקיה, הגובל באירן ממזרח, בעירק מדרום-מזרח ובסוריה מדרום, מיושב בעיקר בכורדים שנמצאים בסכסוך מתמשך מול השלטון הטורקי על רקע טענתם שהטורקים מדכאים את תרבותם. בחודשים האחרונים צבא טורקיה הפציץ את צפון עירק המיושבת גם היא בכורדים.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק