שר ההגנה של ארה"ב: "תקיפה לא תבלום תכנית הגרעין"

בהצהרה רשמית ראשונה מאז פרסום דו"ח סבא"א מסתייג גורם אמריקני בכיר ממהלך צבאי באירן. "לתקיפה עשיות להיות תוצאות בלתי צפויות" אמר שר ההגנה לאון פנטה, שבנוסף העריך כי במידה ואכן יתקפו מדינות המערב את מתקני הגרעין באירן - זה יעכב רק בשלוש שנים את תכנית הגרעין של הרפובליקה השיעית

קולות ראשונים נגד תקיפה באירן? בשיחה שקיים שר ההגנה של ארה"ב לאון פאנטה עם עיתונאים בוושינגטון, אמר שר ההגנה כי "לתקיפה נגד אירן עלולות להיות תוצאות בלתי צפויות, שיכולות להשפיע לא רק על אירן אלא על כל האזור ועל הכוחות האמריקנים באזור".

במהלך התדריך שקיים, התייחס פנטה לדוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שפורסם מוקדם יותר השבוע, ולפיו אירן ממשיכה בתכנית הגרעין שלה. "אני מעריך שתקיפה באירן תעכב את תכנית הגרעין של המדינה בשלוש שנים, לכן פעולה צבאית צריכה להיות המהלך האחרון בו נוקט המערב נגד אירן", הוסיף פנטה.

במקביל, מסר דובר מחלקת המדינה האמריקנית מארק טונר, הודעה לפיה ארה"ב עדיין מתייעצת עם מדינות אחרות במטרה לגבש צעדים נגד אירן. "אנו מתכוונים לחפש דרכים לגרום ללחץ כלכלי על אירן, ולשכנע אותה לחזור למשא ומתן", אמר טונר, "רוב המדינות שמנהלות מגעים עם אירן בנושא תכנית הגרעין שלה, מבינות שהתכנית הזו מעלה שאלות קשות - ודורשות תשובות", סיכם.

רוצים לקבל עדכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק