יועץ אובמה למזה"ת דניס רוס עוזב את תפקידו

אחרי שלוש שנים שייעץ לאובמה בנושאי המזרח התיכון הלוהט, הודיע היועץ דניס רוס על פרישתו. הבית הלבן: "הוא הגיע להישגים יוצאי דופן". רוס: "אני אסיר תודה אך חוזר לחיי הפרטיים". טרם ברור מי יחליף את רוס בתפקיד

דניס רוס פורש. ארכיון (רויטרס)

הולך הביתה: דניס רוס, יועצו הבכיר של הנשיא ברק אובמה לענייני המזרח התיכון, התפטר היום לאחר שלוש שנים בתפקיד. רוס בישר על עזיבתו במהלך ארוחת צהריים עם מנהיגים יהודים בוושינגטון. דובר הבית הלבן אמר הערב כי רוס הגיע להישגים יוצאי דופן בשירות הציבורי והיה לגורם מרכזי בצוותו של הנשיא.

דובר הבית הלבן ג'יי קרני, הוסיף כי רוס תכנן להישאר רק שנתיים בתפקיד, אך לאחר אירועי האביב הערבי החליט להישאר שנה נוספת. "אחרי שלוש שנים אני עוזב וחוזר לחיי הפרטיים", אמר רוס. "היה לי הכבוד לעבוד תחת ממשל אובמה ולשרת את הנשיא. אני אסיר תודה שהוא אפשר לי להיות הנציג האמריקני במזרח התיכון".

לא רק לאובמה ייעץ רוס. בתקופת כהונתו של הנשיא ביל קלינטון, שימש רוס בתפקיד זה, וסייע במשא ומתן בין הישראלים לפלסטינים בשנות התשעים. רוס עוזב אחרי תקופה מורכבת ומאתגרת יחסית שכללה מלחמות בעירק ובאגפניסטן וכן שורת הפיכות בעולם הערבי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת