רופאים בסקוטלנד: שתלי הסיליקון הצילו חיי נהגת

אישה מסקוטלנד נהגה בלילה רטוב בלי חגורת בטיחות והתנגשה חזיתית ברכב אחר. הכבאים נאלצו לנסר את הרכב כדי לחלצה, אבל למרבה ההפתעה היא נשארה בחיים. לטענת רופאיה שתלי הסיליקון שלה בלמו את הפגיעה - והצילו את חייה

ניצלה בזכות שתלי הסיליקון. ארכיון (AP)

ליסה סאמרוויל מסקוטלנד נהגה לביתה בגלזגו בגשם שוטף, כשלפתע איבדה את השליטה על רכבה והתנגשה חזיתית ברכב שבא מולה. כוחות ההצלה שהגיעו במהירות למקום התאונה, נאלצו לחתוך את הרכב כדי לחלץ אותה, והבהילו אותה לבית החולים עם נקב בריאה, שלוש צלעות שבורות ואף מרוסק.

אבל למרות המצב הקשה, הרופאים אמרו לסאמרוויל כי המזל האיר לה פנים. לטענת הצוות הרפואי, ליסה, אם לילד, ניצלה בזכות שתלי הסיליקון שהפכו את החזה שלה לשופע וסופג. "היית מתה בלי השתלים האלה", אמר לה הרופא המנתח, והוסיף: "הם ממש שימשו כמו כריות אוויר שהגנו לך על הלב".

"הייתי מטומטמת לגמרי - נהגתי בלי חגורת בטיחות"  

לאחר האירוע התוודתה ליסה: "אני סובלת מחור בריאה וצלעות שבורות, אבל הודות ל"עוף הממולא" שלי אני חיה. הרופאים אמרו שהצלעות היו קורעות לי את הלב". ליסה מספרת שבליל התאונה, היא דחסה לחזייה עוד שתלים כדי "למשוך יותר תשומת לב". זה כנראה הציל לה את הלב באותו הלילה.

"הייתי מטומטמת לגמרי, נהגתי בלי חגורת בטיחות, החלקתי על הכביש הרטוב ואיבדתי שליטה", היא מדגישה ומבקשת להעביר מסר לנהגות: "אל תחשבו ששתלי סיליקון מגנים עליכן. חגורת הבטיחות עושה עבודה הרבה יותר טובה".

ליסה מגלה כי בעבר, היא לא הרגישה נוח עם השתלים שעלו לה לא פחות מ-4,000 ליש"ט, אבל אחרי התאונה היא מיהרה לחדש את השתלים שניזוקו. לדבריה עשתה זאת לא רק בגלל שהם הצילו את חייה, "יש לי ביטחון עצמי גבוהה פי עשר, אני הרבה יותר שמחה ממה שהייתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת