ראש ממשלה חדש ביוון: לוקס פפדמוס

יממה אחרי שראש ממשלת יוון פפנדראו הודיע על סיום תפקידו, מונה היום מחליפו. פפדמוס יכהן בראש ממשלת האחדות עד למרץ 2012, אז ייערכו בחירות במדינה. משימתה העיקרית כרגע היא יישום ההחלטה שהתקבלה באירופה, לפיה יוון תקבל חבילת החילוץ בהיקף של 130 מיליארד אירו

ראש ממשלה חדש מונה היום ביוון במקומו של ג'ורג' פאפאנדראו, שנאלץ להתפטר השבוע מתפקידו. מדובר בלוקאס פפדמוס, לשעבר בכיר בבנק האירופי. נשיא יוון הטיל על ממשלת המעבר להוציא אל הפועל את הצעדים הכלכליים שדורש האיחוד האירופי כתנאי להעברת כספי הסיוע. הממשלה החדשה, שהיא למעשה ממשלת אחדות, תושבע מחר ותכהן למשך ארבעה חודשים שבסופם יתקיימו בחירות.

ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פפנדראו, הודיע אתמול על התפטרותו, ובכך סלל את הדרך להקמתה של ממשלת המעבר החדשה במדינה. בהודעתו לא ציין את שם מחליפו, אולם ביקש לאחל הצלחה לראש הממשלה החדש ולממשלה. "אני אעמוד לצידם ואתמוך בהם בכל מאוד", אמר בהודעה.

משימתה העיקרית של ממשלת האחדות החדשה היא יישום ההחלטה שהתקבלה באירופה, בוועידת הפסגה בבריסל שנערכה ב-26 באוקטובר, לפיה יוון תקבל חבילת החילוץ בהיקף של 130 מיליארד אירו (179 מיליארד דולר) - הכוללת "תספורת" של 50% לבעלי האג"ח היווניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת