גם האירנים דיווחו על הרשעת קצב

רשתות התקשורת מסביב לעולם לא נותרו אדישות בעקבות דחיית ערעורו של הנשיא לשעבר משה קצב. לוושינגטון פוסט הספיקה שורה וחצי בנושא קצב, הניו יורק טיימס הרחיב וכתב מה אנחנו הישראלים אומרים, והאירנים הפתיעו עם משדר מיוחד ושידורים חיים

נשיא ישראלי שנכנס לבית הסוהר באשמת אונס זה לא עניין של מה בכך, גם לא בתקשורת הבינלאומית. לאורך היום רשתות מסביב לעולם דיווחו באופן שוטף על פרשת קצב. אפילו התקשורת האירנית סיקרה את המשפט במשדר מיוחד.

משה קצב הוא לא הפוליטיקאי הראשון שהסתבך בפרשות מיניות, להיפך. בארצות הברית בדרך כלל חושפים סיפורים דומים עוד במהלך המירוץ לתפקיד. רק בשבועות האחרונים, הרמן קיין שהיה מועמד מוביל במפלגה הרפובליקנית, איבד את הבכורה בגלל האשמות על הטרדה מינית מהעבר. אבל גם נשיאים מכהנים נפלו בעקבות פרשיות מיניות. מספיק להזכיר את ביל קלינטון, למרות שקשה להשוות אותו לנשיא הישראלי השמיני.

לוושינגטון פוסט הספיקה שורה וחצי בלבד בנושא קצב, שם כבר נכתב על ההחלטה בבית המשפט העליון. הניו יורק טיימס - מרחיב ומזכיר מי, מה, למה, לאן, כמה שנים הוא ירצה ומה אנחנו הישראלים אומרים בנושא.

גאווה למערכת המשפט ומבוכה להנהגה שבחרה נשיא שנוי במחלוקת

גם בתקשורת הבריטית - בסקי ניוז, ובבי.בי.סי מתייחסים לאירוע ומציינים שקצב הוא מנהיג המדינה הראשון בישראל שנכנס לכלא. אבל הטלוויזיה האירנית השקיעה יותר מכולם דיווח מורחב שכלל שידור ישיר בשעות הבוקר, וסיקור מקיף מאוד על הנעשה במערכות השלטון של מי שמוגדר ה"אויב הציוני". קצב אף הופיע גם בידיעות מטייוואן והודו.

אז נכון לעכשיו ישראל קוצרת כותרות, לא בעניין הסכסוך המוכר עם הפלסטינים, פרסי נובל או בר רפאלי. מצד אחד נשיא אנס זה לא נעים, אך מצד השני ניתן להתנחם - רק בדמוקרטיה בעלי השררה יכולים לעמוד למשפט ולשלם על פשעים שביצעו, כמו כל אזרח פשוט במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת