לפחות 3 הרוגים ועשרות לכודים ברעש אדמה נוסף בטורקיה

רעידת אדמה בעוצמה 5.6 הורגשה הערב בעיר וואן במזרח טורקיה - אותה העיר בה היכה רעש האדמה הקטלני לפני שבועיים. דיווחים: לפחות 18 בניינים קרס, בהם שני בתי מלון. לפחות 3 בני אדם נהרגו, עשרות לכודים

מחלצים פצועים מאזור הרעש, הערב (חדשות 2)

שבועיים לאחר רעש האדמה במזרח טורקיה - רעידת אדמה קשה נוספת באותו המקום: רעש אדמה בעוצמה 5.6 היכה הערב בעיר וואן, וגרם להתמוטטותם של לפחות 18 בניינים - ובהם שני בתי מלון. בשלב זה מדווח על שלושה הרוגים ועשרות לכודים באירוע הקשה, אך ההערכה היא כי רבים נוספים נפגעו ונמצאים תחת ההריסות.

כוחות הצלה רבים נמצאים במקום ובכלי התקשורת הטורקיים משודרות תמונות של צוותי החירום והמשטרה פועלים על מנת לחלץ נפגעים. החושך ומזג האוויר הקר מקשה על הפעולות.

600 הרוגים ו-1,500 פצועים ברעידה הקודמת

לפני שלושה שבועות פגעה בדיוק באותו אזור רעידת אדמה חזקה יותר, בעוצמה של 7.6 בסולם ריכטר. ברעידה הקודמת נהרגו כ-600 בני אדם ו-1,500 נפצעו. מאז רעידת האדמה, הורגשו מספר רעידות משנה. 

ביקורת רבה נשמעה על שלטונות טורקיה על כך שלא הגיבו מהר מספיק ועל כך שהתמהמהו עם בקשת סיוע זר לאזור. גם ראש הממשלה ארדואן הודה כי היה טיפול לקוי ברעש האדמה הקודם, ב-24 השעות הראשונות לאחר האסון.

אזור דרום מזרח טורקיה, הגובל באירן ממזרח, בעירק מדרום-מזרח ובסוריה מדרום, מיושב בעיקר בכורדים שנמצאים בסכסוך מתמשך מול השלטון הטורקי על רקע טענתם שהטורקים מדכאים את תרבותם. בחודשים האחרונים צבא טורקיה הפציץ את צפון עירק המיושבת גם היא בכורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת