סוף המשבר? ראש ממשלת יוון התפטר

כצפוי, הודיע ג'ורג' פפנדראו על סיום תפקידו. דיווחים סותרים ביוון בדבר זהות מחליפו. משימתה העיקרית של ממשלת האחדות החדשה היא יישום ההחלטה שהתקבלה באירופה, לפיה יוון תקבל חבילת החילוץ בהיקף של 130 מיליארד אירו

פפנדראו. התפטר (רויטרס)

ראש ממשלת יוון, ג'ורג' פפנדראו, הודיע היום על התפטרותו, ובכך סלל את הדרך להקמתה של ממשלת המעבר החדשה במדינה. בהודעתו לא ציין את שם מחליפו, אולם ביקש לאחל הצלחה לראש הממשלה החדש ולממשלה. "אני אעמוד לצידם ואתמוך בהם בכל מאוד", אמר בהודעה.

על פי מקורות בשתי המפלגות הגדולות במדינה - הסוציאליסטים והמפלגה הדמוקרטית החדשה, הושגה הסכמה כי פיליפוס פצאלניקוס יתמנה לתפקיד ראש הממשלה. "הסכמנו על פצאלניקוס, אולם דברים עשויים להשתנות", אמר מקור מקורב לשיחות בין שתי המפלגות. ההערכות המוקדמות במדינה היו כי סגן נשיא הבנק המרכזי של אירופה לשעבר, לוקאס פאפדמוס, הוא מי שיחליף את פפנדריאו בכיסא ראש הממשלה.

משימתה העיקרית של ממשלת האחדות החדשה היא יישום ההחלטה שהתקבלה באירופה, בוועידת הפסגה בבריסל שנערכה ב-26 באוקטובר, לפיה יוון תקבל חבילת החילוץ בהיקף של 130 מיליארד אירו (179 מיליארד דולר) - הכוללת "תספורת" של 50% לבעלי האג"ח היווניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת