הרמן קיין: "התלונות נגדי שקריות לחלוטין"

הרמן קיין המתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב דוחה את ההאשמות שהועלו נגדו לפיהן הטריד לכאורה נשים שעבדו תחתיו. "מעולם לא נהגתי באופן לא הולם עם איש, איני מכיר את המתלוננת ואיני מזהה את שמה, לא אסיר מועמדותי בגלל האשמות שקריות"

"האשמות שקריות", קיין (רויטרס)

המתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב הרמן קיין משיב אש. נגד קיין הוצגו בשבוע האחרון ארבע עדויות, שלוש מהן אנונימיות, של נשים אותן לכאורה קיין הטריד מינית והתנהג מולן באופן לא הולם. קיין הכחיש את ההאשמות, והלילה בחר להגיב באופן ישיר ומפורט מול המצלמות במסיבת עיתונאים באריזונה.

"בחרתי להגיב על ההאשמות ישירות ולא באמצעות הצהרות או דוברים, כי זה האדם שאני. מעולם לא נהגתי באופן שלא הולם עם איש. ראיתי את גב' אלרייט (המתלוננת האחרונה שהזדהתה בשמה) אמש במסיבת העיתונאים בפעם הראשונה. כשהיא ניגשה למיקרופון התגובה הראשונה שלי הייתה 'איני מכיר את האישה הזאת, אני לא מזהה אותה כלל'. ניסיתי לזכור אם אני מכיר אותה או זוכר את שמה ולא הצלחתי. אני דוחה את כל ההאשמות שהיא העלתה, זה פשוט לא קרה".

איני מתכוון לפרוש מהמרוץ

קיין המשיך ואמר כי מקור התלונות הוא באויבים פוליטיים שלו: "במשך עשורים האמריקנים רצו איש עסקים בבית הלבן ולא פוליטיקאי, כי הפוליטיקאים החמירו את הבעיות הקשות של אמריקה. איש עסקים אחד צעד קדימה, אני, ואני פה". קיין המשיך ואמר "אני לא מתכוון להסיר מועמדותי בגלל ההאשמות, אני עושה זאת למען העם האמריקני ולמען הילדים שלנו, ואיני מתכוון לפרוש בגלל האשמות שקריות".

"לפני תשעה ימים התקשורת החלה לסקר תלונות אנונימיות ואתמול עוד מאשימה הציגה עצמה והציגה האשמות נוספות. האם זה היה שבוע קשה? כן. אבל זה דבר אחד עם הרמן קיין - רק בגלל שזה קשה לא אומר שלא אעשה מה שאני חושב שצריך לעשות. ההאשמות הם שקריות, והתקשורת הסיתה אישה להאשים האשמות לא נכונות", דיבר על עצמו קיין בגוף שלישי.

השאירו את משפחתי מחוץ לעניין

קיין גם התייחס לרעייתו ולמשפחתו: "אני נשוי 43 לאישתי גלוריה. אחרי שצפיתי במסיבת העיתונאים שאלתי אותה על דעתה, והיא אמרה 'אני מכירה אותך 46 שנה וזה לא נשמע כמו משהו שתעשה למישהי'. האשמות על הטרדה מינית זה דבר רציני וכבוד לנשים וכל אדם אחר שעבד אצלי היו בעדיפות ראשונה אצלי. משפחתי תומכת במועמדותי והם יודעים איזה מין איש אני, הם היו איתי כל חיי, הם יודעים איזה איש אני".

בהמשך קיין ביקש מהתקשורת להשאיר את משפחתו מחוץ לתמונה: "אני מבקש שהתקשורת לא תגרור את משפחתי לסיפור הזה. חלקכם התקשרו לבני משפחתי, ואני מבקש מכם (התקשורת) להפנות את השאלות והביקורת שלכם אלי ולא למשפחתי. המוניטין שלי הוא משהו שבניתי במשך 40 שנה, ניהלתי חברות רבות, ארגונים רבים עם אלפי עובדים, ועכשיו שאני רץ לנשיאות טופלים עלי האשמה אחר האשמה. לא הופתעתי, זה היה צפוי, ואני אגן על המוניטין שלי כי לא ארשה להאשמות שווא להכתים את דמותי ואת הגינותי".

מוכן להיבדק בפוליגרף

בתגובה לשאלה מאחד העיתונאים באולם, קיין אמר כי הוא מוכן להיבדק בפוליגרף כדי להוכיח את חוסר האמת שבתלונות. הוא גם התייחס להסכם שנעשה בעבר עם אחת המתלוננות, ואמר כי מדובר בהסכם בינה לבין רשת המסעדות בראשה הוא עמד, ללא שנמצא שום בסיס להאשמותיה. היא לא מצאה איש שאימת את גרסתה. "נעשה הסכם ללא השלכות משפטיות, לא לקחתי על עצמי שום אשמה" הדגיש קיין.

"יש ניסיון להשאיר איש עסקים מחוץ לבית הלבן, ולכן ציפיתי לתלונות ולאנשים שינסו להכתים את דמותי. המוטיבציה של כולם היא להכתים את שמי, אך אין בתלונות שום אמת", סיים קיין את דבריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת