ברלוסקוני אישר: "בכוונתי להתפטר"

ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני אישר כי בכוונתו להתפטר מראשות הממשלה, זאת לאחר שתקציב המדינה יאושר בפרלמנט. את הדברים אמר לרשת קאנאל 5 האיטלקית, שנמצאת בבעלותו

סופו של מנהיג: ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני אישר את הפרסום שיצא מארמון הנשיא והודיע כי בכוונתו להתפטר מראשות הממשלה, מיד לאחר שתקציב המדינה יאושר בפרלמנט.

את הדברים אמר לרשת קאנאל 5 האיטלקית, שנמצאת בבעלותו. ההצבעה על התקציב אמורה להתבצע בשבוע הבא. ארמון הנשיאות האיטלקי מסר מוקדם יותר כי "ראש הממשלה הודיע על כוונתו להתפטר". מוקדם יותר הערב אישר הפרלמנט האיטלקי רפורמה כלכלית ברוב דחוק ביותר, מצב שמצביע על כך שלברלוסקוני אין רוב בעדו בהצבעות אי-האמון שמתקיימות הערב נגד ממשלתו ברומא.

חברי הפרלמנט אישרו קודם את תכנית הרפורמה שכפה האיחוד האירופי על איטליה עקב משבר האירו. אחרי הצבעות התקציב, מתקיימות בפרלמנט האיטלקי הצבעות אי אמון. אם יפסיד ברלוסקוני בהצבעות הללו, ממשלתו תתפרק, הוא יודח ויתחיל משא ומתן על ממשלה חלופית. ההודעה על הכוונה להתפטר מגיעה ככל הנראה כדי למנוע הדחה ולהקדים אותה בהתפטרות.

אם בכל מקרה ישרוד ברלוסקוני את אי-האמון, הוא צפוי להביא בפני הפרלמנט הצעה להקדמת הבחירות.

סימן נוסף לסיום הקריירה הפוליטית של המנהיג השנוי במחלוקת בן ה-75, הוא הצהרתו של אומברטו בוסי, בן-בריתו של ברלוסקוני מהקואליציית המרכז-ימין, שקרא לראש הממשלה להתפטר "למען איטליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת