משפחת ג'קסון חוגגת: "הצדק נעשה"

חבר המושבעים קבע אמש פה אחד כי ד"ר מוריי, רופאו האישי של מייקל ג'קסון, אשם בגרימת מותו לאחר שסיפק לו סם מרדים בכמות גדולה. בני משפחתו ומעריצים שהמתינו מחוץ לאולם, קיבלו את ההכרעה בשמחה: "מייקל משגיח עלינו", אמרה אחותו לה-טויה ג'קסון. עם זאת, ייתכן שד"ר מוריי ירצה מאסר בית בלבד, גזר הדין - בסוף החודש

הרופא הולך לכלא, משפחת הקורבן מרוצה. חבר המושבעים בלוס אנג'לס קבע אמש כי רופאו האישי של מייקל ג'קסון, ד"ר קונרד מוריי, הוא שגרם ברשלנות למותו של מלך הפופ. ההחלטה התקבלה פה אחד לאחר יומיים של דיונים, והתקבל בשמחה בקרב משפחתו של ג'קסון ובקרב מעריצים שהמתינו מחוץ לבית המשפט.

לה-טויה ג'קסון, אחותו של הזמר המנוח הביעה שביעות רצון עם צאתה מבית המשפט. "זה מצוין, הצדק נעשה", אמרה בעודה מסמנת 'וי' באצבעותיה, והוסיפה: "מייקל משגיח עלינו".

סטיב קולי, התובע במשפטו של ג'קסון, התייחס להחלטת המושבעים בתום המשפט ואמר "יש פה מסר חזק מאוד, שהתנהגות מסוג זה גובלת ברשלנות פלילית. אם מישהו מת, מפני שהרופא רושם לו יותר תרופות מהדרוש, הרופא הזה יישא בתוצאות".

עונשו של דוקטור מוריי צפוי להינתן בעוד שלושה שבועות, והוא עשוי להגיע עד ארבע שנות מאסר, אף שייתכן כי בסופו של דבר הוא ירצה עונש של מאסר בית בלבד.

הרופא קיבל את הכרעת הדין בפנים חתומות - ונאזק 

המושבעים קבעו את גורלו של הרופא האישי של מייקל ג'קסון עד יומו האחרון, והכריעו: ד"ר מוריי אשם בגרימת מותו של "מלך הפופ". בתום שבועות שבהם שמעו את העדויות בבית המשפט, הם הגישו אמש את החלטתם לשופט בית המשפט בלוס אנג'לס.

היום השני לדיוני המושבעים הסתיים אתמול אחרי שלוש שעות. ביום שישי האחרון נסגרו 12 המושבעים בחדר הישיבות במשך שש שעות לקראת ההחלטה, שהתקבלה פה אחד. מוריי בן ה-58 שמע את ההחלטה דרוך ומתוח, וקיבל את ההכרעה באיפוק, כשאכזבה רבה ניכרת על פניו. מחוץ לבית המשפט המתינו מאות ממעריציו של ג'קסון, שקיבו בשמחה את ההחלטה. מוריי נאזק והובל למעצר, ונקבע כי לא יוכל להשתחרר בערבות.

מוריי הורשע בגרימת מותו של מי שכונה "מלך הפופ", בכך שסיפק לו משכך כאבים חזק במיוחד בשם פרופופול, שניתן בדרך כלל רק בחדרי ניתוח. אך הטענות העיקריות שבגינן ישב על ספסל הנאשמים, הן בגלל שלא השגיח על ג'קסון בזמן שהיה תחת השפעת הסם, בדקות הקריטיות בהן מייקל הפסיק לנשום. ד"ר מורי טוען להגנתו כי ג'קסון לקח בעצמו כמות מוגזמת של הסם, בזמן שבו כבר הרופא לא נכח בחדר.

המשפט שנמשך שישה שבועות סיפק למעריציו של ג'קסון, לסקרנים ולכותבי העיתונים הצצה נדירה לחייו המוזרים והאפלים של ג'קסון, חיים פרטיים שהוסתרו היטב מעין הציבור. המשפט החל בפרסום תמונת גוויתו של ג'קסון על אלונקה בבית החולים. אחר כך הציגה התביעה את שיחת טלפון שג'קסון ניהל, בה קשה מאוד להבין את דבריו תחת השפעת סם ההרדמה.

על פי העדויות שנחשפו במהלך המשפט, התברר שג'קסון לא הצליח להירדם בלי מנת פרופופול, גם בימים בהם הוא התכונן לשוב לבמה העולמית. הכוכב המצליח, כל כך נזקק לסם וכינה אותו "חלב".

המושבעים שמעו 49 עדויות במהלך המשפט. ד"ר מוריי עצמו בחר שלא להעיד. מאות מוצגים נבחנו, רבים מהם הגיעו לבדיקה חוזרת גם בחדר המושבעים. אך מלבד מעריצים וסקרנים, גם בני משפחתו של מייקל ג'קסון הגיעו לדיונים. אותה משפחה שהתפרסמה כל כך בשנות ה-80 וה-70 בזכות הקולות והמוזיקה, ישבה שקטה וסגורה בעצמה בזמן הדיונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת