השלל האמריקני מעירק: השירותים של סדאם חוסיין

החל משנת 2003, נמצאים הכוחות האמריקנים בעירק וכעת הם חוזרים לארה"ב ומפנים את הבסיסים. הם ישאירו ציוד בשווי 100 מיליון דולר במדינה, אך יקחו עמם רק פריט אחד מיוחד למזכרת: תא השירותים של סדאם חוסיין מהכלא, שיוצג במוזיאון אמריקני. האם הוא יהפוך למוקד עלייה לרגל?

(חדשות 2)

מזכרת אמריקנית מעירק: בימים אלה מפנה הצבא האמריקני את הארמונות של סדאם חוסיין ואת מטות הצבא העירקי, ועתיד למסור אותם לידי השלטונות במדינה בחודש הבא. האמריקנים טוענים כי הם משאירים בעירק רכוש וציוד בשווי מאה מיליון דולר, אך דבר אחד ייקחו איתם למזכרת: השירותים של הרודן מתא הכלא.

תא השירותים הוצא מתוך הכלא בו שהה סדאם חוסיין בשנתיים שלפני הוצאתו להורג בתלייה בשנת 2006, והאמריקנים מתכננים להציג אותו לעיני כל במוזיאון המשטרה הצבאית בארצות הברית. השירותים הם שירותים כימיים שמשלבים בתוכם גם כיור קטן, בהם השתמש סדאם בכל תקופת מאסרו.

"אנחנו לא לוקחים דבר מהעירקים, אלא רק מחזירים ציוד שאנחנו הבאנו", סיפר קצין אמריקני שנמצא במדינה. הבסיס בו הוחזק סדאם נקרא "ויקטורי", והוא המתקן האמריקני הכי גדול שהוקם בעירק, מתוך 505 מתקנים שנבנו במדינה. כעת נותרו בעירק קרוב ל-4,000 חיילים שצפויים לעזוב בתחילת אוקטובר על פי החלטת הנשיא ברק אובמה ולחזור לארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת