ארה"ב תעביר 200 מיליון דולר לרשות הפלסטינית

מסירים את המחסום: ממשל אובמה יעביר לרשות הפלסטינית סיוע בסך 200 מיליון דולר, שהוקפאו אחרי פנייתם לאו"ם בספטמבר האחרון. בארה"ב מסבירים שהמהלך בוצע בתיאום עם ישראל, אחרי שהוכח כי הכסף ישרת את צרכי הביטחון של המדינה

העונש הוסר - 200 מיליון דולר יועברו לרשו (AP)

על רקע פניית הפלסטינים לאו"ם בבקשה להתקבל כחברה בארגון בספטמבר האחרון, הוקפא הסיוע האמריקני לרשות. בתום שלושה חודשים הודיעו בממשל האמריקני כי הם מפסיקים את העיכוב בהעברת הכספים, ויעבירו 200 מיליון דולר לידי הרשות הפלסטינית.

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות אי-פי, חברת הקונגרס איליאנה רוס-לייטינן, יו"ר ועדת החוץ בקונגרס, הודיעה לממשל אובמה בשבועות האחרונים כי הפסיקה את חסימת המימון בסך 50 מיליון דולר שמיועד לתמיכה כלכלית, יחד עם סכום נוסף בסך 148 מיליון דולר שנועד לסיוע נוסף.

רוס-לייטינן הקפיאה את הסיוע באוגוסט, עם כוונת הפלסטינים לפנות לאו"ם, וביקשה לקבל מידע נוסף לפני שתחליט כיצד לפעול. לאחר שממשל אובמה העביר לידיה מסמכים בהיקף של כ-1,000 עמודים, לפיהם העברת הכסף משרתת את צרכי הביטחון הלאומי של ארצות הברית, הוחלט להעביר את הסיוע. לדברי חברת הקונגרס, לישראל אין התנגדות להעברת הכסף.

בראיון לסוכנות הידיעות AP בחודש שעבר, אמרה מזכירת המדינה הילרי קלינטון כי ההעברה תיעשה בידיעת ישראל, שגם לה יש אינטרנס לשמור על סיוע ביטחוני לפלסטינים. "אנחנו שואלים את הישראלים על כל מקרה בנפרד", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת