האפיפיור בהלם: הפגנת נשים בעירום

לתמונה הזו לא ציפו עשרות אלפי הנוצרים שהגיעו לקריית הוותיקן כדי לשמוע את המיסה של האפיפיור. שלוש נשים אוקראיניות שמחו נגד ניצול נשים פשטו את בגדיהן העליונים ונותרו חשופות חזה. הפעילות שייכות לארגון Femen האוקראיני, שעשוי להתמודד בבחירות הבאות לפרלמנט במדינה

אחרי פוטין, שטראוס-קאהן וברלוסקוני, מגיע תורו של האפיפיור. שלוש מפגינות אוקראיניות, הפעילות בתנועה למען זכויות נשים, החליטו למחות בצורה יוצאת דופן בקריית הוותיקן - בחזה חשוף. תנועת הנשים הפרובוקטיוביות צפויה לרוץ לפרלמנט בבחירות הבאות באוקראינה.

המפגינות לבשו בגדי נזירות וענדו צלב על הצוואר, והגיעו לכיכר סנט פייטרו זמן קצר לאחר שהאפיפיור נשא מיסה בפני עשרות אלפי בני אדם. בשלב הזה הניפו שלטים ועליהם נכתב "חופש לנשים", צעקו באיטלקית "אנחנו חופשיות" ולאחר מכן פשטו את חולצותיהן ונותרו ללא בגד עליון.

ההפגנה הנועזת והמפתיעה לא נמשכה זמן רב - תוך זמן קצר הגיעו למקום שוטרים איטלקים שעשו כל שביכולתם על מנת להסתיר את הנשים מעיני הציבור הקתולי הנדהם. לבסוף נדחפו המפגינות לעגלת גולף שהוסבה לרכב משטרה, לא לפני שהתנגדו נמרצות בבעיטות ובצרחות.

תחנת מעצר סמוכה "אירחה את שלוש המפגינות", שם הן נחקרו וסיפרו כי הם חלק מתנועת הנשים האוקראיניות Femen. בסיס התנועה בעיר קייב והיא פועלת מאז שנת 2008 בכל רחבי העולם. בעבר מחו חברות התנועה נגד תיירות המין לאוקראינה, סוכני נישואים בינלאומיים, הטרדות מיניות וסוגיות חברתיות נוספות. על פי העיתונות באוקראינה, חברות התנועה מתכננות לרוץ לפרלמנט בבחירות הבאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת