דיווח באיטליה: ברלוסקוני יתפטר היום

ראש ממשלת איטליה שהצליח לשרוד משפטים, פרשיות מין סוערות והצעות אי אמון מתקשה לשרוד את המשבר הכלכלי ואת חוסר האמון לו הוא זוכה מבית ומחוץ. העיתונים באיטליה מדווחים - סלביו ברלוסקוני עשוי לפרוש עוד היום. בפייסבוק שלו פורסמה הכחשה, והבורסה מגיבה לשמועות ההתפטרות בעליות שערים

סלביו ברלוסקוני - הסוף? (רויטרס)

"ראש ממשלת איטליה סלביו ברלוסקוני עשוי להתפטר עוד היום" - כך אמרו היום שני עיתונאים איטלקים שמקורבים למנהיג השנוי במחלוקת. "העובדה שסילביו ברלוסקוני עומד לפרוש- ידועה לכל, זה עניין של שעות, יש אפילו מי שאומר - כמה דקות" אמר ג'וליאנו פררה עורך העיתון פוליו.

זמן קצר לאחר הדיווח פרסם חבר במפלגתו של ראש הממשלה האיטלקי הכחשה של הכוונה להתפטר: "שוחחתי עם ראש הממשלה לפני זמן קצר והוא אמר שהשמועות הן חסרות שחר", סיפר. ראש הממשלה גם פרסם הודעה בדף הפייסבוק שלו בה כתב שהוא לא מתפטר. 

בימים האחרונים גוברות הקריאות להתפטרותו של ברלוסקוני מבית ומבחוץ, עד היום המנהיג האיטלקי אמר שהוא מתכוון להמשיך ולכהן עד סוף הקדנציה הנוכחית שלו - עד 2013.

הקהילה הבינלאומית כבר לא מתרגשת ולא סופרת את ברלוסקוני

ביום שישי האחרון שר האוצר האיטלקי קרא להתפטרותו של ברלוסקוני. שר האוצר הזהיר את ראש הממשלה ואמר שאם ברלוסקוני יתעקש להישאר בתפקיד "יהיה אסון בשווקים, הבעיה הכי גדולה של אירופה היא אתה, סלביו". כותרת מאמר המערכת של הפיינשל טיימס קורא "בשם אלוהים ואיטליה - לך!" על פי המאמר מצבה של הכלכלה השלישית בגודלה באירופה חמור יותר מזה של יוון. החוב הציבורי של מדינת המגף מגיע ל-1.9 טריליון דולר. היום העיתון מפרסם שבגלל השמועות על התפטרותו של ברלוסקוני - ירידות השווקים באירופה - נבלמות.

איל ההון האיטלקי סלביו ברלוסקוני הצליח לשרוד עשרות תביעות משפטיות, שערוריות מין ומשברים פוליטיים שכללו הצבעות אי אמון רבות בממשלתו ובהנהגתו. היום הקהילה העסקית והדיפלומטית מביעה חוסר אמון בראש הממשלה האיטלקי, דגש למצבו היה ניתן לראות בסוף השבוע בכינוס ה G-20 בקאן. שם הפגישה היחידה שניהל - נערכה כשנתקל במקרה בנשיא ארצות הברית ברק אובמה שיצא לרוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת