ציוץ של דיפלומט בכיר בטוויטר "הרג" את אריאל שרון

חוויאר סולאנה, מי שהיה שר החוץ של האיחוד האירופי ומזכ"ל נאט"ו לשעבר, כתב הודעה ברשת החברתית הפופולרית טוויטר בה הודיע כי רה"מ לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו. הדיפלומט הספרדי היה בטוח כי מקורותיו אמינים ודוברים אמת. רק כעבור מספר שעות הבין כי טעה ופרסם הודעת התנצלות: "מה שסיפרו לי נשמע הגיוני"

אריאל שרון - סולאנה צייץ את "מותו" (רויטרס)

דאגה ברשת החברתית. שר החוץ של האיחוד האירופי ומזכ"ל נאט"ו לשעבר חוויאר סולאנה, דיווח בחשבון הטוויטר שלו כי ראש ממשלת ישראל לשעבר אריאל שרון הלך לעולמו. הדיפלומט הספרדי גילה כעבור כמה שעות שטעה בדיווחו וכתב התנצלות. בעקבות הפרסום המוטעה, בית החולים תל השומר הוציא נאלץ לפרסם הודעה כי השמועות המסתובבות על מותו של אריאל שרון אינן נכונות. כך מפרסם הבוקר ידיעות אחרונות.

אתמול פרסם סולאנה "ציוץ" בו הוא כתב שמקורות בירושלים מסרו לו שראש ממשלת ישראל לשעבר אריאל שרון נפטר בבית החולים בו הוא מאושפז בחמש השנים האחרונות. מזכ"ל נאט"ו לשעבר הוסיף זיכרון משותף וסיפר על הישיבות הקשות שהיו לשניים.

יותר ממאה מעוקביו של סולאנה הפיצו את השמועה ולמרות שהועברה לו הכחשת בית החולים תל השומר כתב סולאנה כי "מקורותיי הבכירים ביותר בירושלים אומרים שהמידע אמין".

רק כעבור כמה שעות התברר לסולאנה כי טעות בידו והוא פרסם התנצלות: "אני מבקש סליחה, דיווחתי על מידע שקיבלתי מחברים והוא היה שגוי. אחרי חמש שנים בתרדמת ובגיל שלו, מה שסיפרו לי נראה הגיוני", לשון הודעה שכתב סולאנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת