שר החוץ האירני: "כדאי לאמריקנים לחשוב פעמיים לפני עימות אתנו"

זמן קצר שהנשיא אובמה דיבר על הצורך להגביר את הלחצים על שלטון האייתולות כדי לבלום את תכנית הגרעין שלו - הגיעה התגובה מטהרן: "האמריקנים איבדו את חוכמתם והם מעדיפים לפעול בזירה הבינלאומית רק בכוח"

שר החוץ של אירן, עלי אכבר סלאחי, כבר העביר מסר מאיים לישראל לבל יתאמתו הדיווחים על תכנית לכאורה לתקוף את הרפובליקה האיסלאמית - והיום הוא שולח איתותי אזהרה גם לעבר ארצות הברית.

"האמריקנים איבדו את חוכמתם והם מעדיפים לפעול בזירה הבינלאומית רק בכוח", אמר סלאחי בביקור בבנגזי שבלוב. הוא הזהיר כי "כדאי שהם יחשבו פעמיים לפני שיחליטו להיכנס למסלול התנגשות עם אירן". על הניסוי שערכה אתמול ישראל בשיגור טיל בליסטי אמר כי "לא מדובר בעניין חשוב שאנו צריכים להתייחס אליו".

המסר המאיים לוושינגטון בא בתגובה על דברים שאמר זמן קצר קודם לכן נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שהזהיר מפני השלכות המשך התפתחותה הגרעינית של אירן.

אובמה, המבקר בוועידת G20 של הכלכלות החזקות בעולם הנערכת בצרפת, נועד שם עם מקבילו ניקולא סרקוזי ואמר בשולי האירוע כי "יש צורך בהפעלת לחץ על אירן כדי שזו תעמוד בהתחייבויותיה כלפי הקהילה הבינלאומית וכדי לבלום את תכנית הגרעין שלה".

לכתבים שמלווים את ביקורו בעיר קאן הוסיף אובמה כי "נוצרה הזדמנות לדון במגוון סוגיות ביטחוניות. אסור לשכוח את האיום שנשקף מתכנית הגרעין של אירן, ובשבוע הבא צפויה הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לפרסם דוח מיוחד עליה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת