אונסק"ו: "לא נוכל להמשיך בלי מימון אמריקני"

אחרי שקיבל ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם אונסק"ו את הרשות הפלסטינית כחברה בו, הקפיאה מיד ארצות הברית את חלקה במימון הארגון, שעומד על 22%. כעת, מצרה ראש הארגון על הצעד האמריקני ואומרת כי יהיה זה בלתי אפשרי להמשיך בפעילותו הנוכחית ללא המימון

הקיצוץ בתקציב של אונסק"ו, שהוכרז על ידי ארצות הברית אחרי שהארגון קיבל לשורותיו את הרשות הפלסטינית, יסב נזק רב לפעילות הארגון. כך טוענת מנהלת הארגון אירינה בוקובה. לדבריה, הקיצוץ בתקציב יעצור תכניות ללימוד השואה וכן מימון מערכת התראה מפני צונאמי.

ביום שני הודיעה הממשלה האמריקנית כי לא תעביר סיוע מתוכנן בסך 60 מיליון דולר לארגון, כמחאה על קבלת הרשות. בוקובה תיארה את תרומת ארצות הברית, המהווה כ-22% ממימון הארגון, כ"מכרעת" לפעילויות הארגון, הכוללות בין היתר חינוך וקידום עיתונות חופשית.

"ההכרזה לפיה תמנע ארצות הברית תמנע את העברת חלקה במימון לשנת 2011 תשפיע באופן מיידי על היכולת שלנו לקדם תוכניות בנושאים מרכזיים כגון: חינוך אוניברסלי, תמיכה בדמוקרטיות חדשות והמלחמה בקיצוניים", כתבה בוקובה בהודעה לעיתונות.

עוד הוסיפה בוקובה כי פעילות הארגון משרתת את האינטרסים של הממשל האמריקני וכי המימון האמריקני תרם בין היתר לקידום עיתונות חופשית במדינות כמו תוניסיה ומצרים, לקידום חינוך בנושא השואה ולהרחבתה של מערכת התראה מפני צונאמי. "אונסק"ו מקווה שיימצא פתרון לבעיית המימון", כתבה בוקובה, "עד אז, יהיה זה בלתי אפשרי להמשיך בפעילותינו הנוכחית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת