"לא נציל את יוון על חשבון האירו"

אנגלה מרקל וניקולא סרקוזי הבהירו אתמול לראש ממשלת יוון פאפאנדראו כי לא יצילו את כלכלת יוון אם ידחו את חבילת הסיוע שהוצעה. בעקבות לחץ מצד העם, החליט פאפאנדראו לקיים משאל עם בנוגע לקבלת חבילת הסיוע - והרתיח את עמיתיו לאיחוד האירופי

מרקל באולטימאטום ליוון. ארכיון (gettyimages)

מנהיגיהם של גרמניה וצרפת אמרו אמש ליוון כי היא לא תקבל סנט אחד של סיוע עד שלא תחליט אם ברצונה להישאר באיחוד האירופי. קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי הבהירו ליוונים כי, בסופו של דבר, חשוב להם יותר להציל את כלכלת האירו מאשר את הכלכלה היוונית.

אחרי שיחות החירום שערכו עם ראש ממשלת יוון ג'ורג' פאפאנדראו, אמרה מרקל: "אנו מעדיף להשיג יציבות של האירו עם יוון מאשר בלעדיה, אבל המטרה של הבאת יציבות לאירו חשובה יותר". גם סרקוזי העביר מסר דומה ואמר: "החברים היוונים שלנו חייבים להחליט אם ברצונם להמשיך את המסע איתנו".

ביום שני, הרתיח פאפאנדראו את שותפיו לאיחוד וגרם לבהלה בשווקי העולם, כשהכריז על משאל עם שתערוך ממשלתו באשר לתכנית החילוץ הכלכלית. "אני מאמין שהעם היווני הוא חכם ומסוגל לקבל את ההחלטה המיטיבה עם המדינה", אמר פאפאנדראו. התכנית לעריכת משאל עם אושרה אתמול על ידי הממשלה ביוון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק