צפו: הסרט שישים סוף לקונספירציות 11.9?

במשך עשור טענו הקונספירטורים הגדולים והמשכנעים ביותר שמגדלי התאומים, ובניין 7 שקרס איתם, נפלו לא בשל החום העז שיצרה האש - אלא בגלל חומרי נפץ שהוטמנו בפנים. תיעוד וידאו חדש של קורות המתכת מתכופפות בבניין הסחר העולמי 7 עשוי להפריך את הטענות

סוף לקונספירציות? (חדשות 2)

 קריסתו הדרמטית ב-11 בספטמבר הביאה לעשור של תיאוריות קונספירציה. אלו שמאמינים שלא ארגון אל קעידה הוציא לפועל את מתקפת הטרור הקטלנית, הביאו את נפילתו של בניין 7, הסמוך למגדלי התאומים, כהוכחה ניצחת לטענותיהם.

לפי רוב הטענות, בניין 7 לא קרס בגלל פגיעת המטוסים, אלא בשל חומרי נפץ שהיו בתוכו. אבל, תיעוד וידאו חדש שפורסם היום מוכיח שבניין 7 קרס בגלל חום אדיר שהמיס את המתכת - כפי שטענו הרשויות בארה"ב לאורך כל הדרך.

בתיעוד נראים צילומי תקריב של הקומות הראשונות של בניין מרכז הסחר העולמי מספר 7, שהיה ממוקם מול מגדלי התאומים במנהטן. הצילומים מתמקדים בקורות החיצוניות של בניין 7, כשהן מתחילות להתכופף בגלל החום הרב שיצרה האש.

הכיפוף הזה גרם לקומות לקרוס בזו אחר זו ובסופו של דבר, לקריסת הבניין.

האש השתוללה במרכז הסחר העולמי

למרות שהקריסה עצמה לא נראית בתיעוד הווידאו הנדיר, ניתן לראות שהסברי הממשל האמריקני לגורמים לקריסת מגדלי התאומים ובניין 7, אינם מופרכים. התיעוד צולם על ידי כתב חדשות מקומי ושוחרר ברשת מכוח חוק חופש המידע האמריקני.

בתיעוד, שמצולם מהצד הצפוני של הבניין ברחוב ברקלי, מראה את האש המשתוללת במרכז הסחר העולמי. למרות שבניין 7 היה ממוקם בנפרד ממתחם הסחר העולמי המרכזי, היו שני גשרי הולכי רגל שחיברו בין הבניינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת