ארה"ב: תאומות סיאמיות בנות שנתיים הופרדו בהצלחה

אנג'ליקה ואנג'לינה סאבוקו בנות השנתיים הופרדו אתמול בניתוח ארוך וסבוך - אך מוצלח - בבית חולים בקליפורניה. אמן של התאומות אמרה בהתרגשות: "מילים לא יכולות לבטא את תחושתי". התאומות נולדו עם עצם חזה משותפת

בניתוח ארוך ומסובך שארך עשר שעות, הופרדו התאומות הסיאמיות בנות השנתיים אנג'ליקה ואנג'לינה סאבוקו, בבית החולים לילדים ע"ש לוסיל פקארד באוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה, ארה"ב.

התאומות נולדו עם עצם חזה משותפת, כשהכבדים שלהן והסרעפות מחוברים יחדיו. אך לכל תאומה יש לב, מח, כליות ומערכת עיכול נפרדת.

"תודה לאל על הכל", אמרה אמן של הבנות, גינאדי סאבוקו מהפיליפינים, כשהיא דומעת. "זה חלום שמתגשם. מילים לא יכולות לבטא את תחושתי". המנתח הראשי ד"ר גארי הרטמן אמר במסיבת עיתונאים, כשחלוק המנתחים עדיין לגופו, כי הפעוטות מחלימות היטב ויישארו מאושפזות כשבועיים, כולל שבוע בטיפול נמרץ. לאחר שישוחררו, הוסיף, הן צפויות לעבור כמה חודשי החלמה בביתן.

"לאחר ההחלמה, אני צופה שהן יוכלו לחיות חיים רגילים ובריאים", אמר המנתח.

השלב הראשון של הניתוח היה ההפרדה ולאחר מכן הועברה כל פעוטה לחדר נפרד, לצורך שלב בניית האיברים מחדש. הדבר היחיד, ככל הנראה, שייוותר מהניתוח הוא צלקת ארוכה - באמצע החזה ועד הטבור - שתישא כל תאומה.

התאומות, ילידות הפיליפינים, חיות כעת עם משפחתן בסן חוזה, קליפורניה. לפי הודעת בית החולים הן יודעות לספור עד 10 ואוהבות סיפורים ומוזיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת