קונדוליזה רייס: "קדאפי העריץ אותי"

שליט לוב לשעבר, הרודן מועמר קדאפי, היה מעריץ נלהב של שרת החוץ לשעבר האמריקנית קונדוליזה רייס. רייס סיפרה הלילה לתכנית "נייט ליין" של רשת ABC כיצד כשנפגשה עמו, הכין הרודן מצגת בעבורה והלחין לכבודה מנגינה. "הוא כתב לי שיר - פרח שחור בבית הלבן"

מה בדיוק היו טיב היחסים של קונדוליזה רייס ושליט לוב הרודן מועמר קדאפי? הלילה מספרת מזכירת המדינה האמריקנית לשעבר, במילותיה, על אותה פגישה מוזרה שהייתה לה בשנת 2008 עם הרודן בטריפולי.

 

רייס, שיחזרה הלילה בתכנית "נייט-ליין" ברשת ABC כיצד לקח אותה קדאפי אל המטבח הפרטי שלו והחליט להראות לה וידאו. "האמת שזה היה בסך הכול רצף של תמונות שלי עם ולדימיר פוטין והו ג'ין טאו (נשיא סין)", סיפרה רייס, אבל הוסיפה שהמוזרות נמשכה אף יותר בהמשך: "קדאפי אמר לי שהוא הורה למלחין הכי טוב בלוב לכתוב שיר עלי, והוא בחר לקרוא לזה 'פרח שחור בבית הלבן'".

 

ומה בדיוק עבר אצל רייס בראש באותן רגעים? "האמת היא שפשוט חיכיתי שהפגישה תיגמר", מספרת רייס, "חשבתי לעצמי 'וואו זה רגע ממש ממש מוזר' לא ברור לי מה בדיוק הסיפור הזה של המשיכה שלו, כנראה שגם לעולם אדע".

 

רייס גם התייחסה ליחסים המוזרים עם קדאפי בספרה האוטוביוגרפי שיצא אתמול לחנויות בארצות הברית "אין כבוד גדול יותר", וסיפרה כיצד תיאר אותה תמיד קדאפי כ"נסיכה השחורה שלו". נזכיר שבביתו של קדאפי מצאו המורדים בחודשים האחרונים תמונות רבות של רייס, לא הרחק מקלטות הפורנו שנמצאו גם הן.

 

ומה חושבת רייס על אותן תמונות מזעזעות של הלינץ' שבוצע בקדאפי, בה הוא מתועד מוכה בברוטליות ומוצג ברחבי העיר? "מהפכות אינן דבר יפה", עונה רייס בלי למצמץ. מתברר שההערצה לא ממש הייתה הדדית.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת