צפו: נחיתת חירום של מטוס בואינג

הסיוט הגדול של כל טייס הפך למציאות במטוס של חברת לוט הפולנית. בדרך מניו יורק לנמל התעופה בוורשה, התגלתה תקלה בציוד הנחיתה והטייס הבין שיהיה עליו לנחות ללא גלגלים. בנמל נערכו מבעוד מועד וכיסו את מסלול הנחיתה בקצף מיוחד. איש מ-230 הנוסעים לא נפגע. צפו בתיעוד נחיתת האונס

טייסי מטוס בואינג 767, שהיה בדרכו מניו יורק ועליו 230 נוסעים, אולצו לבצע נחיתת חירום בנמל התעופה של ורשה. נחיתת האונס בוצעה בשל תקלה שאותרה בציוד הנחיתה של המטוס. בתיעוד נראה המטוס מבצע את הנחיתה ללא שימוש בגלגלים. איש מהנוסעים לא נפגע.

"כל אמצעי הבטיחות עבדו באופן מושלם ותודות לכך, איש לא נפגע", אמר לסז'ק צ'ורז'בסקי דובר חברת התעופה הפולנית לוט, אליה השתייך המטוס. הנחיתה שודרה בשידור ישיר בטלוויזיה הפולנית. מסלול הנחיתה כוסה בקצף מיוחד מבעוד מועד וניתן לראות כיצד ניצוצות מתעופפים כתוצאה מהחיכוך בין גוף המטוס למסלול הנחיתה.

למרות שלא פרצו להבות במטוס, מיהרו הכבאים להתיז עליו מים וקצף, על מנת לוודא שגם אם פרצה אש סמויה, היא לא תתפשט. המטוס חג מספר פעמים מעל נמל התעופה לפני הנחיתה. לקראת המבצע המסוכן, נמנעה גישה של כל שאר המטוסים למקום, עד לסיום הנחיתה.

המטוס שביצע את נחיתת החירום הוא מדגם 767-300ER של היצרנית האמריקנית בואינג. המטוס, שמשמש לטיסות לטווחים ארוכים ובינוניים ונושא עד 280 נוסעים, נחשב אמין ובטוח כשמעולם לא התרסק בגלל תקלה מכנית או מבנית. חברת לוט הפולנית משתמשת בו לטיסותיה לניו יורק ולשיקגו. בישראל, מופעל המטוס על ידי חברת "אל-על" בטיסותיה לבייג'ינג, בנגקוק, טורונטו, יונהסבורג ולכמה יעדים באירופה. המטוס החדש של בואינג, "הדרימליינר", נמצא בקטגוריית הגודל והטווח של ה-767 ומיועד להחליף אותו בהדרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת