מדהים: נחש פיתון רעב בלע צבייה בשלמותה

עובדי רשויות הטבע בפלורידה לא האמינו למראה עיניהם כשראו את נחש הפיתון ששכב בפארק אברגלדייס: בטנו נמתחה והגיעה להיקף של יותר ממטר אחרי שבלע צבייה בוגרת בשלמותה. הנחש נורה למוות. "מדובר באירוע קיצוני ביותר", אומרים המומחים

המומחים נדהמו (חדשות 2)

כשנחש הפיתון חש רעב, אין ארוחה גדולה מדי בשבילו - כך גילו הרשויות בפלורידה שמצאו את הזוחל, לאחר שסיים לאכול לא פחות מצבייה בוגרת בשלמותה. מדובר באחד הנחשים הגדולים שנמצאו בדרום פלורידה ואורכו מגיע לחמישה מטרים. אחרי שבלע את הצבייה, שמשקלה מגיע לכ-37 קילוגרמים, היקף בטנו של הנחש התרחב והגיע למידה של יותר ממטר.

עובדי רשויות הטבע בפלורידה תפסו את הנחש בפארק אברגלדייס והמיתו אותו בירייה, כדי לעצור את התפשטות הנחשים המסוכנים באזור. הצבייה, אגב, מתה לפני שלסתות הנחש ננעצו בגופה. "מדובר באירוע קיצוני ביותר", אומר הביולוג שמתמחה בנחשי פיתון סקיפ סנו. "זה מראה שהנחשים הללו מסוגלים לאכול דברים עצומים".

אבל התמונות החריגות של הנחש המותש אחרי אכילת הצבייה, לא מניחות את הדעת. איך יכול זוחל צר כזה לאכול יצור שגדול ממנו פי כמה? "אחד המיתוסים לגבי מנגנון האכילה של נחשים מבוסס על העובדה שהלסתות בפיו מופרדות", אומר הביולוג פרופ' פטריק גרגורי מאוניברסיטת ויקטוריה. "אבל האמת שהן מחוברות כל הזמן".

יכולת מרשימה  

"הלסת התחתונה של הנחש לא מחוברת באמצע כמו אצל בני האדם. במקום זאת, שני צדדי הלסת מחוברים במרכזם בגיד אלסטי, שעוזר להם למתוח את הפה לרוחב. בעזרת עצם מיוחדת בגולגולתם, הם מצליחים להרחיב את פתח הפה לאורך, וכך הם מצליחים להכניס עצמים גדולים כל כך. מרגע שהנחש הצליח להקיף את החיה בפיו, ייקח זמן רב עד שיצליח להעביר אותה בגרונו לעבר הקיבה".

המומחים מסבירים שהיכולת לבלוע צבי בהחלט מרשימה, אבל הטבע כבר סיפק בעבר מזחות לא פחות מרשימים של נחש פיתון שבלע תנין, בן אנוש צנום ואפילו נחשים גדולים אחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת