שוחררה הישראלית בת ה-23 שנעצרה בהודו

יכולה לנשום לרווחה: נורית טוקר, הצעירה בת 23 שנעצרה בשבוע שעבר בהודו לאחר שבתיקה נמצאו קליעי רובה, שוחררה בערבות. בית המשפט בהודו השתכנע כי מדובר בטעות שנעשתה בתום לב. יחד עם זאת טוקר אינה מורשית לעזוב את הודו ובעוד שבועיים יתקיים דיון נוסף בעניינה

נורית טוקר. שוחררה ממעצר בהודו (פייסבוק)

נורית טוקר, הישראלית בת ה-23 שנעצרה בשבוע שעבר בהודו לאחר שבתיקה התגלו שני קליעי רובה, שוחררה אתמול ממעצר. כך מדווח הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

טוקר, מבית זית שליד ירושלים, הגיעה לטיול בהודו וביום רביעי האחרון נעצרה על ידי מאבטחי נמל התעופה בעיר מומבאי במהלך בדיקה של מטענה - לפני שעלתה על טיסה של חברת "ג'ט אירווייז" ממומבאי לנפאל.

ה"מומבאי מירור" ההודי דיווח בתחילת השבוע כי טוקר התעקשה בחקירתה שם כי לא הייתה מודעת להימצאה של התחמושת בתיק אותו נשאה. כשנשאלה מדוע החזיקה בקליעים השיבה כי "מדובר במזכרת מתקופת שירותה הצבאי". סגן מפקד משטרת הודו, צ'ודראי סטינריאן, סיפר לעיתון כי "בעת שבדקו את המטען שלה, מצאו המאבטחים שתי מחסניות. היא נעצרה והועברה לידי המשטרה, שם נעצרה למשל שלושה ימים". עוד הוסיף בכיר המשטרה ההודי כי הצעירה "לא החזיקה ברישיון נשק ואמרה שלא ידעה שהתחמושת הייתה בתוך התיק שלה".

בהמשך הסתבר כי מדובר קליעים ולא מחסניות ואתמול הסכימו הרשויות בהודו לשחרר את הישראלית ממעצר. פרקליטה הסביר בבית המשפט כי הקליעים שנמצאו ברשותה נשכחו בתיקה בתום לב. טוקר שוחררה תמורה ערבות כספית. בינתיים נאסר עליה לצאת מגבולות הודו והיא שוהה עם חברה במלון. דיון נוסף בעניינה צפוי להיערך בעוד שבועיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת