צפו: מחאה פמיניסטית בעירום נגד שטראוס-קאהן

מספר פעילות פמיניסטיות לא התרשמו מזיכויו של יו"ר קרן המטבע הבינ"ל לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, שנוקה מהחשדות לאונס חדרנית, והפגינו מול ביתו שבצרפת - בעירום. "בצרפת, מי שיש לו מעמד וכסף יכול לעשות מה שהוא רוצה - זה לא מקובל", אמרו המפגינות, שיטוסו בקרוב לאיטליה להפגין מול ביתו של ברלוסקוני

למרות שנוקה מכל החשדות החמורים נגדו בגין תקיפה מינית של חדרנית בבית מלון בניו יורק, הפגינו היום כמה חברות בארגון פמיניסטי מול ביתו של דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר נגיד הבנק הבינלאומי, בהפגנה יוצאת דופן במיוחד.

חברות הארגון, ברובן אוקראיניות, נוהגות להפגין בצורה מיוחדת ומושכת - הכוללת עירום חלקי. במהלך ההפגנה נשאו הנשים שלטים שקראו לשטראוס-קאהן להביע חרטה על מעשיו, התפשטו והחלו לנקות את הרצפה בחוטיני בלבד. חלק מהמפגינות אף הקניטו אותו כאשר שאלו "האם אתה מעוניין לשכב איתי הלילה".

"הגענו לצרפת כדי להבהיר שאין שום אדם לו מותר להתנהג כפי שהתנהג", אמרה אחת המפגינות. "אבל אנו חושבות שבצרפת ישנה נורמה לפיה אם יש לאדם כסף והוא בעל מעמד - הוא יכול לעשות לנשים ככל העולה על רוחו. הגענו כדי לתמוך בנשים הצרפתיות".

ההפגנה היום היא חלק ממסע הפגנות מול ביתם של מנהיגים שנחשדו או עדיין נחשדים בתקיפה מינית או אונס של נשים. ראש הקבוצה סיפרה כי מצרפת הן ייסעו לאיטליה, שם יפגינו מול ביתו של ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני, גם הוא לא בדיוק ידוע כפמיניסט גדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת