הניאו-נאצי שמחק את עברו ב-25 ניתוחים

ביירון וידנר היה אחד האנשים הגזענים והאלימים ביותר בארה"ב. פניו שכוסו קעקועים הדגימו היטב את הדעות החשוכות שלו. אולם גם לאחר שהוא זנח את אמונותיו הגזעניות והקים משפחה, הוא לא הצליח למצוא עבודה בשל הקעקועים שכיסו אותו. רק בתום תהליך מפרך של 25 ניתוחים מסובכים, פניו של הגזען לשעבר נקיות - וכך גם לבו

ביירון ויידנר, לפני ואחרי

מנהיג כנופייה ניאו נאצית-גזענית המאמינה בעליונות האדם הלבן, ואחד האנשים האלימים ביותר בארה"ב, החליט להשאיר את עברו - אותו הנציח בקעקועים הרבים שכיסו את פניו - מאחוריו, ולהפוך לאדם מן המניין. 

אחרי 25 ניתוחים שנפרשו על פני 16 חודשים תמימים, עברו של ביירון וידנר נמחק, לפחות על פני השטח,  וכיום הוא איש משפחה ובעל עבודה מסודרת. וידנר רצה לשכוח את התקופה האפלה של חייו אותה קעקע בכל מקום על גופו בשלל סמלים: צלבי קרס, האותיות 'שנאה' כחותמת על פרקי אצבעותיו, וחתכים מדממים שונים.

וידנר היה מייסד חבורת גלוחי הראש Vinlanders שהטילה את חיתתה על ארה"ב, ורעייתו ג'ולי היא "חברת הברית הלאומית" - ארגון לבן גזעני אחר. בשנת 2006 החליטו השניים להפסיק לשמש כעמודי התווך של ארגונים גזעניים, ובמקום זאת להתמסד ולהקים חיי משפחה נורמליים, אולם הקעקועים על פניהם וגופם עמדו בדרך.

הקעקועים הרבים הקשו על וידנר ורעייתו לפתוח דף חדש ולכל מקום אשר פנה - מקומות עבודה, חנויות ומסעדות, הוא לא התקבל בעין יפה. "אנשים ראו בריון מאיים, לא אב אוהב", מסביר וידנר שהרגיש כמו כישלון מוחלט.

הם החלו לחפש באינטרנט דרכים שונות ומשונות כיצד להסיר את הקעקועים, אולם נתקלו בבעיה - קעקועי פנים כל כך נרחבים הם נדירים ביותר, ורק מספר בודד של רופאים בעולם ביצעו ניתוח כה מסובך, שבעלותו בני הזוג לא יכלו לעמוד.

באקט של ייאוש החל וידנר לבדוק מתכונים בייתים לייצור תרכיבים שיסייעו לו להסיר את הקעקועים. "הייתי מוכן לשפוך על פניי חומצה", סיפר.

אך לבסוף הצליחו השניים למצוא פתרון רפואי. תורמת אנונימית החליטה להעביר לזוג 35 אלף דולר, איתם פנו לד"ר ברוס שאק, מומחה בעל שם לכירורגיה פלסטית. הרופא פגש את וידנר, ונדהם: "לא היה מדובר במספר קעקועים, אלא בבד קנבס שלם".

"אתה הולך להרגיש כאילו מדובר בכווית שמש החמורה ביותר שיש, ופנייך הולכים להתנפח כמו מתאגרף", הזהיר הרופא את וידנר טרם הניתוח שבוצע באמצעות לייזר.

ביוני 2009 בוצע הניתוח הראשון. מאז, במשך 16 חודשים, בוצעו לא פחות מ-25 ניתוחים, עד הניתוח האחרון באוקטובר 2010. היום, לאחר תקופת ההחלמה, פניו של ויידנר נקיות לגמרי מקעקועים. "פניו חלקות, לראשו תספורת קצרה והוא חובש משקפיים – הוא אפילו נראה קצת חנון", אומרת אשתו בחיוך גדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת