האם זו התינוקת ה-7 מיליארד?

האו"ם הכריז שהיום גדלה אוכלוסיית העולם, וגם בחר כמה תינוקות סמליים במדינות שונות, אך החוקרים מפקפקים בתזמון. בכל מקרה, דניקה הפיליפינית נולדה 2 דקות לפני חצות לאורות הפלאשים של מצלמות התקשורת והיא מסמלת את הגידול באוכלוסיית העולם. הילד ה-6 מיליארד נולד רק לפני 12 שנה וחזה בלידתה

לידתה של התינוקת דניקה מיי קמאצ'ו הקטנה הלילה בבית חולים בפיליפינים, לא הייתה חשובה רק לאמה הנרגשת קמיל ולאביה פלורנטה. דניקה מיי היא אחת מהתינוקות שהפכו את אוכלוסיית העולם ל-7 מיליארד בני אדם.

מדינת הפיליפינים המדורגת במקום ה-12 במדינות הצפופות בעולם, קיבלה לעולם את מי שמסמלת את האדם ה-7 מיליארד בטקס פשוט בבית החולים.

דניקה נולדה שתי דקות לפני חצות, לאור הפלאשים הרבים של מצלמות כלי התקשורת בחדר הלידה בבית החולים על שם חוזה פאבלה במנילה הבירה.

הילד ה-6 מיליארד ראה את לידת התינוקת ה-7 מיליארד

אמה קמילה אמרה לסוכנות הידיעות AP: "היא כל כך חמודה. אני לא מאמינה שהיא האדם ה-7 מיליארד בעולם". דניקה היא ילדתם השנייה של קמילה ופלורנטה, שעמד בפינת החדר שעה שהצלמים התגודדו כדי לצלם את בתו. את ההורים והתינוקת פגשו בכירי האו"ם בפיליפינים, שהעניקו למשפחה גם עוגה קטנה.

במקום היו גם מתנות מתורמים מקומיים, כמו למשל מלגת לימודים לילדה ומענק להורים, בעזרתו יוכלו לפתוח את החנות עליה חלמו. מי שנכח במקום כדי לצפות באירוע ההיסטורי היה גם לוריז מיי גואוורה בן ה-12, מי שהוכרז כתינוק ה-6 מיליארד רק ב-1999 וכעת לומד בכיתה ו'.

דניקה היא אחת מכמה תינוקות ממדינות ברחבי העולם, שהוכרזו באופן סמלי כאדם ה-7 מיליארד. האו"ם הכריז על היום, 31 באוקטובר, כיום בו נולד האדם ה-7 מיליארד בעולם.

החוקרים מפקפקים בתזמון

אבל בקרב החוקרים, יש גם סקפטיות באשר לדיוק של הערכות האו"ם. המבקרים אומרים שאין שום דרך לחזות במדויק מתי אוכלוסיית העולם תגיע ל-7 מיליארד. במאה הקודמת, אוכלוסיית העולם גדלה פי 4. ועברו רק 12 שנים מאז שצוין האדם ה-6 מיליארד.

דמוגרפים עצמאים רבים טוענים שהאו"ם הקדים במעט את המאוחר. לדעתם, התינוק ה-7 מיליארד ייוולד בכלל בתחילת 2013 - למרות שזה עשוי לקרות גם בכלל בשנת 2019.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת