בגלל תחמושת בתיק: צעירה ישראלית עצורה בהודו

נורית טוקר, בת 23 מאזור ירושלים, לא ציפתה שהטיול שתערוך במזרח יתחיל ויסתיים בבית המעצר. בבדיקה ביטחונית שנערכה בתיקה בנמל התעופה במומבאי אותרו קליעים, ובשל כך שלא מונה לה עורך דין - היא טרם שוחררה בערבות

נורית טוקר. עצורה בהודו (פייסבוק)

נורית טוקר, צעירה ישראלית בת 23 מבית זית שליד ירושלים, נעצרה בשבוע שעבר בהודו אחרי שבבדיקה במטען שנשאה, התגלו שתי מחסניות. כך דיווחו היום כלי תקשורת מקומיים.

ה"מומבאי מירור" ההודי דיווח כי טוקר התעקשה בחקירתה שם כי לא הייתה מודעת להימצאן של המחסניות, שאותו בתיק שאותו נשאה. כשנשאלה מדוע החזיקה בתחמושת השיבה כי "מדובר במזכרת מתקופת שירותה הצבאי".

לפי העיתון, הגיעה טוקר לטיול בהודו וביום רביעי האחרון נעצרה על ידי מאבטחי נמל התעופה של מומבאי במהלך בדיקה של מטענה - לפני שעלתה על טיסה של חברת "ג'ט אירווייז" ממומבאי לנפאל.

סגן מפקד משטרת הודו, צ'ודראי סטינריאן, סיפר ל"מומבאי מירור" כי "בעת שבדקו את המטען שלה, מצאו המאבטחים שתי מחסניות. היא נעצרה והועברה לידי המשטרה, שם נעצרה למשל שלושה ימים".

עוד הוסיף בכיר המשטרה ההודי כי הצעירה "לא החזיקה ברישיון נשק ואמרה שלא ידעה שהתחמושת הייתה בתוך התיק שלה".

הדוד: "בני המשפחה אופטימיים"

ביום שישי הובאה טוקר לבית משפט, שם הסכימו הרשויות לשחררה בערבות - אך בשל העובדה שלא מונה לה עורך דין, היא נותרה במעצר עד לדיון הבא בנושא. מהמשטרה ההודית נמסר כי עם השלמת ההליכים, ניתן יהיה לשחררה בעקבות כך "שאין מה לחקור בפרשה הזאת".

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר דודהּ של הצעירה, גדי טוקר: "נורית נמצאת כרגע במעצר. בניגוד לטענות של ההודים, מצאו בתיק שלה בסך הכל שני קליעים ולא מחסניות. המשפחה שכרה עורך דין שמטפל בנושא שם. כל הרשויות עודכנו בנושא ובני המשפחה אופטימיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת