כבר באוקטובר: ארה"ב קפאה בשלג

ליל כל הקפואים: את החזאים בארה"ב הפתיעה סופת שלגים נדירה לעונה, שהרסה את חג ליל כל הקדושים בצפון-מזרח המדינה. "אני לא יכולה לסבול את זה, אני שונאת את זה, אני לא יכולה להביע עד כמה אני שונאת את זה, זה נוראי, אומרת תושבת ניו יורק שלא תכננה לחגוג את החג עם מעיל, צעיף וכפפות

ערי צפון-מזרח ארצות הברית - ניו יורק, וושינגטון, בוסטון, פילדלפיה ובאפלו - כוסו בשכבת שלג בעובי של יותר מחצי מטר דווקא בחג "ליל כל הקדושים", בו הילדים יוצאים לבקש ממתקים מבית לבית, והשנה כנראה ייאלצו לעשות זאת עם כפפות ומעילים. שלג באוקטובר בחוף המזרחי הוא תופעה נדירה שלא התרחשה ב-50 השנים האחרונות, והיא תפסה את התושבים בהפתעה גמורה.

"אנחנו סבורים שהשלגים ימשיכו לרדת מניו יורק ועד מייין עד מחר בבוקר", אמרו החזאים לילדים המאוכזבים שבמקרים רבים נאלצו לוותר על הבילוי בערב החג ונאלצו להעביר אותו, עם התחפושות, דווקא בבית מול שידורי הטלוויזיה והאינטרנט.

הסופה גרמה לנזקים רבים בשל חוסר המוכנות של התושבים לקראתה בעונה זאת. במסצ'וסטס דווח על תאונות דרכים רבות וקריסת חלק ממערכת החשמל בגלל הסופה. בסנטרל פארק שבניו יורק נמדדו כמויות שלג שוברות שיאים לעונה.

"אני לא יכולה לסבול את זה, אני שונאת את זה, אני לא יכולה להביע עד כמה אני שונאת את זה. זה נוראי", אמרה ניו יורקרית תושבת מנהטן. "כל כך הרבה שלג בחודש אוקטובר...". בניו יורק לא מדדו כמות כזו של שלג מאז 1925, אז ספרו רק 15 סנטימטרים של שלג, בעוד השנה נמדדו לא פחות מחצי מטר. גם בבית הלבן שבוושינגטון שינו את התכניות לחג בגלל השלג והנשיא ערך חלוקת ממתקים לילדים באולם סגור.

חברות האנרגיה עדיין לא הספיקו להתאושש מאיירין והנה בא השלג

רבים מתושבי החוף המזרחי עדיין לא התאוששו מנזקי סופת ההוריקן 'איירין' שפקדה את צפון מזרח המדינה לפני חודשיים, אלפי משפחות עוד לא הספיקו לתקן את מערכות החשמל שניזקו בסופת ההוריקן, וכבר הם נאלצים להתמודד עם סופת שלגים בהפתעה גמורה.

בחלק משדות התעופה בחוף המזרחי, שהם העמוסים במדינה, הודיעו על עיכובים בטיסות בגלל מזג האוויר הקשה. גם המפגינים במאהל המחאה מול הבורסה בניו יורק בוול סטריט התקפלו, לאחר חודשיים רצופים של הפגנות.  

אבל רוב התושבים, שנמצאים כרגע בחופשת ההאלווין, מחייכים למצלמות ולוקחים את העניין בקלות. תושב מרילנד הסמוכה לוושינגטון אמר "זה נראה קצת משוגע - שלג לפני ליל כל הקדושים, לא שמענו על כזה דבר, אבל במרילנד אתה לא יכול לדעת - אתה לא יכול לדעת מה תקבל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת