חברת קוואנטס השעתה את פעילותה

צי המטוסים של חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס קורקע היום לחלוטין, אחרי שבועות של סכסוך בין העובדים להנהלה. כל המטוסים, אפילו כאלה בדרכם להמראה, חדלו מפעילות ודובר החברה מסר כי לא מסתמן סוף למשבר בקרוב

קורקעו כל המטוסים. ארכיון (AP)

חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס קרקעה את צי המטוסים הבינלאומי שלה עד להודעה חדשה, אחרי שבועות של מאבק בין העובדים להנהלה. כעת, מנסה הממשלה האוסטרלית לפתוח בהליך בוררות חירום כדי לסיים את הסכסוך.

הטיסות אשר עדיין היו באוויר בעת ההודעה המשיכו ליעדיהן כמתוכנן, אך שאר הטיסות נעצרו, אפילו כאלה שהיו על המסלול בדרכן להמראה. נוסעים שהורדו מטיסות קיבלו כרטיסי טיסה לחברות אחרות, על חשבון קוואנטס.

קוואנטס היא חברת התעופה הגדולה מבין ארבע החברות הפעילות באוסטרליה. המשבר מגיע בעיתוי גרוע במיוחד מבחינת החברה, משום שעונת החגים הנוצרית, הנמשכת מסוף אוקטובר ועד ינואר, היא בדרך כלל הרווחית ביותר בשנה.

בשבועות האחרונים, התגלע סכסוך בין עובדי החברה להנהלה ואלה החלו בפעולות שונות של שביתה, אשר פגעו בפעילותה התקינה. דובר החברה אלן ג'ויס אמר כי העובדים "פוגעים במכוון בפעולת החברה", וכי כעת, אין עדיין מועד צפוי לחידוש פעילות החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת