ירי לעבר שגרירות ארצות הברית בבוסניה: מאבטח נפצע קל

אדם חמוש ברובה קלצ'ניקוב הגיע הערב אל הנציגות האמריקנית בבירה סרייבו, ופתח באש שממנה נפצע קל מאבטח. כעבור זמן קצר הוא נורה על ידי צלף משטרתי ונפגע. מצבו לא ברור, כמו גם הרקע למעשה

המחבל בדרך לביצוע הירי (רויטרס)

אדם חמוש פתח באש אחר הצהריים לעבר שגרירות ארצות הברית במרכז סרייבו, בירת בוסניה. כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי בתקרית נפצע קל מאבטח אחד, שסובל מפגיעה בידו.

לפי תחנת הרדיו הממלכתית של בוסניה, נורה אותו החמוש, שהיה מצויד ברובה קלצ'ניקוב, בידי צלף משטרתי שפצע אותו. מצבו עדיין אינו ברור, כמו גם הרקע למעשה.

השגרירות האמריקנית בבוסניה ממוקמת ברחוב סואן במרכז סרייבו, סמוך לאוניברסיטה המקומית ולאזורי הקניות של העיר. צלם תיעד את האיש, בעל זקן עבות, כשהוא לובש מעיל ארוך שבתוכו הסתיר את הרובה שנשא.

דובר הצוות הדיפלומטי האמריקני אישר בריאיון את הפרטים ואמר: "אני יכול לדווח שהייתה תקרית באזור השגרירות, שנסגרה בעקבותיה. אנו ממתינים לכך שהמשטרה תשליט סדר באזור".

המדינה המוסלמית השנייה באירופה

בוסניה, שהייתה בעבר חלק מהרפובליקות שהרכיבו את יוגוסלביה, היא המדינה המוסלמית השנייה בגודלה באירופה, אחרי אלבניה. היא נחשבת לבעלת ברית של ארצות הברית בבלקן, לעומת סרביה שהיוותה צלע מרכזית ביוגוסלביה ומזוהה עם רוסיה.

המדינה מורכבת משתי ישויות, סרבית ובוסנית, שהוקמו בהתערבות בין לאומית לאחר מלחמת אזרחים עקובה מדם שהתרחשה בין השנים 1992-1995 ובה, בין השאר, נהרסה סרייבו כמעט לחלוטין. מאז סיום המלחמה חיים הסרבים והבוסנים בשקט יחסי במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת